ZAMIL

MF DNES - - ROZHOVOR -

Jsou dny, kdy vás tenis nebaví? Jsou takové, kdy se mi na kurt nechce a netěším se. Není jich naštěstí tolik jako těch, kdy mě hrát baví, ale občas jsou. Jde hlavně o tréninky – protože logicky musím trénovat to, co mi nejde. A když nemám náladu, bývá to se mnou těžké. Co s tím pak děláte? Řeknu si, že chci v tenise něco dokázat, a pak vím, že doma zůstat nemůžu. Jdu na kurt, ale trenérovi oznámím, že se necítím dobře nebo že jsem unavená. Většinou mu to ani říkat nemusím, protože to na mně hned pozná. Spolu pak trénink vymyslíme tak, abychom netrpěli oba.

Co to znamená? Místo hodiny a půl hraju třeba jen padesát minut, ale zato naplno. A když se mi to povede, odpoledne už nejdu vůbec. Ale někdy se dohodneme, že tu špatnou náladu zkusíme překousnout, a makáme jakoby nic. Mockrát se stalo, že ze špatného začátku byl nakonec docela dobrý trénink.

Máte dny, kdy jdete na zápas a už dopředu víte, že nedopadne dobře? To ne. Ale jsou dny, kdy o všem pochybuju. Vím třeba, že poslední trénink nebyl dobrý, a pak trnu, jak to bude vypadat na kurtu. Nebo když se špatně vyspím. Potom platí to samé jako u tréninku: musím zatnout zuby a jít zkusit vyhrát, i když to třeba není bůhvíjak hezký tenis. Nemůžu říct, že se mi na zápas nechce. Je to moje práce.

Dokážou vás na kurtu rozhodit věci mimo tenis? Rozchod s klukem, nemoc někoho v rodině... Tohle na kurt netahám. Jsou věci, které se z hlavy dají vyhnat těžko, ale já to většinou umím. Na zápas i trénink jdu připravená a osobní problémy nechávám v šatně.

Měla jste k tenisu vždycky stejný přístup jako dnes? Možná dřív bylo víc těch dní, kdy jsem tenis nemohla ani vidět, ale to mě vždycky rychle přešlo. Puberta se mi víceméně vyhnula a nepamatuju si na jediný den, kdy bych chtěla se sportem navážno končit. Bylo to i díky rodičům, kteří nás se sestrou skvěle vychovali. Mamka se starala od rána do večera, měla nad námi kontrolu a jezdila s námi po turnajích. Táta víc dohlížel z domova.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.