4

MF DNES - - ROZHOVOR -

Protože když se nějaká značka rozhodne nafotit reklamní kampaň, vyberou si fotografa a tomu dají volnou ruku. Záleží tedy jenom na tom fotografovi, jestli si mě zvolí, nebo ne. Proto jsou tak důležití, pro modely a modelky jsou klíčem k prestižním zakázkám. Pak už je máte jako referenci, podobně jako kdybych se hlásil do počítačové firmy a měl v životopise, že jsem pracoval v Googlu.

DONATELLA JE TROCHU ZJEV

Setkal jste se někdy s nějakým slavným návrhářem? Samozřejmě. Třeba s Giorgiem Armanim.

Jaký je Armani? Takový bručivý dědula. Velmi precizní, podle mě workoholik. Nikdy jsem ho neviděl se usmát, snad jen jednou po přehlídce, když všichni stáli a tleskali, tak se trochu uculil. Nebo jsem pracoval s Jeanem Paulem Gaultierem.

A ten je jaký? Skvělý. Je to veselý člověk, pořád mluví a je plný energie.

Je někdo, kdo vás překvapil? Whoopi Goldbergová, je neskutečně pozitivní. Nemusíte ani mluvit, jenom stačí být v její přítomnosti a cítíte se skvěle. Je to parádní ženská. Nesmírně lidská. Kolik lidí a práce je za tou jednou jedinou fotkou, kterou vy vidíte jako reklamu třeba k parfému. Fotí se minimálně pět hodin, ale většinou spíš deset až dvanáct, někdy i dva dny.

Je něco, po čem v modelingu toužíte? Právě kampaň na parfém. To je nejlíp placená věc, smlouva se podepisuje na roky dopředu, protože ta fotka je u parfému třeba pět let. V modelingu je to strop, nad kterým už nic není.

Všeho ostatního už jste dosáhl?

Za čtyři roky v modelingu dosáhl všech nejvyšších met včetně titulní strany Vogue nebo kampaně pro Versace a Givenchy. V Česku letos uzavíral módní akci roku Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.