České gripeny zamířily na Island

MF DNES - - Z DOMOVA -

zaměstnancem policie, nesmí mít jinou práci a nemůže ani podnikat.

„Po dohodě se svým vedoucím si přivydělávám po brigádách jako ostraha objektu,“říká muž. „Co jiného bych jako policista mohl dělat?“uvažuje.

Teď dostává od policie jen kolem deseti tisíc korun. Pokud bude zproštěn obžaloby definitivně, musí mu stát zbytek doplatit. Podle informací MF DNES půjde bezmála o 800 tisíc korun.

U policie zatím zůstává, končit nechce. „Ale jestli se to potáhne dál…“krčí rameny.

„Už to trvá šest a půl roku a kvůli dalšímu odvolání státního zástupce ještě rok bude. Přitom jsme nic nespáchali, nechápu to,“dodává policista. Z mateřské základny v Čáslavi odstartovala včera před polednem pětice letounů Gripen a zamířila na Island. V rámci alianční mise budou čeští letci až do listopadu chránit vzdušný prostor ostrova a dvousetkilometrový pás kolem něj. Jde o třetí nasazení českých letců na Islandu v posledních třech letech. Piloti měli několikrát doplňovat palivo za letu z amerického létajícího tankeru KC-135. Kvůli špatnému počasí se proto velitel přeletu rozhodl pro záložní variantu – spolupráci s tankerem zrušit a přelet na Island zvládnout s mezipřistáním na letišti Lossiemouth ve Skotsku. (iDNES.cz)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.