Tramvaj do Slivence by mohla začít růst napřesrok

MF DNES - - PRAHA - Michaela Bůnová redaktorka MF DNES

Do pole spadlo malé letadlo, z trosek se začalo čoudit. K havárii vyjeli policisté na čtyřkolkách v doprovodu houkajících hasičských vozů. Než ale budou moci začít hasit doutnající zbytky letadla a zjišťovat, kolik lidí nehodu přežilo, je třeba počkat na pyrotechnika, který místo ohledá. Letadlo totiž spadlo do prostoru, ve kterém se může stále vyskytovat nevybuchlá munice.

Cvičení záchranných složek proběhlo včera dopoledne na vrchu Houpák v chráněné krajinné oblasti Brdy. A právě tím bylo výjimečné. Brdy dlouho sloužily vojákům. Teď do nich každý víkend míří stovky turistů z celého Česka, včetně Prahy. Je proto nutné zjistit, jak jim co nejrychleji pomoci v případě potřeby nebo jak nejlépe odhalit hříšníky, kteří například pálí ohně, což je v oblasti zakázáno. S vypátráním takových lidí by měla pomoci nová technika. „Brdy, na které dohlížíme od 1. ledna, jsou rozsáhlé a členité. Kvůli tomuto terénu jsme pořídili dvě čtyřkolky značky Gladiator, dvě terénní vozidla a dva drony, u kterých momentálně čekáme na dokončení procesu registrace, aby mohly vzlétnout,“popsala příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Drony budou Brdy monitorovat, policisté je využijí ale například

Jan Bohata redaktor MF DNES

Žádné starosti s ucpanými silnicemi a hledáním parkoviště, ale jednoduchá cesta z okraje metropole do centra tramvají. To by během několika let měla umožnit nová tramvajová trať prodloužená z Barrandova o více než kilometr do Slivence.

Podle předpokladů by se s její stavbou mohlo začít již příští rok. Projekt však provází poněkud kontroverzní okolnost. Stavba je nyní spíš výhodná pro developery, kteří zde chystají své projekty. „Nám především vadí, že v této lokalitě platila stavební uzávěra. A přesto ke také při pátracích akcích, jako byla ta včerejší, nebo v místech, kam se vrtulníky záchranné služby nedostanou. Vyvinuli je specialisté z Vojenského technického ústavu a v součané době se pro jejich obsluhu školí sedm pilotů.

„Malý bezpilotní letoun dokáže prověřit během chvíle velkou plochu území, používat ho můžeme i v odhalování protiprávního jednání,“dodala Schindlová. Radost z změně územního plánu za Bémovy garnitury došlo, ačkoliv tehdy nebylo jasné, zda se trať bude vůbec stavět,“kritizoval chystanou stavbu zastupitel pirátů na pražském magistrátu Mikuláš Ferjenčík.

Podle pirátů tak byla tramvaj naplánována a vedena do oblasti, kde již investoři vlastní stavební pozemky. „Developeři tedy za veřejné prostředky získali významné zhodnocení svých investic,“uvedl hlavní námitku Ferjenčík. Podle něj by se proto tyto společnosti měly podílet na financování stavby. Právně to podle něj ošetřit lze.

Tramvajová „malá domů“

„Nabízí se otázka, zda tato na první pohled nelogická výstavba není něj mají také záchranáři. „V Brdech někoho najít je docela problém, další prostředek, který nám pomůže vyhledat zraněné, proto velmi vítáme,“řekl MF DNES ředitel středočeských záchranářů Martin Houdek. „Máme sice vyhledávač signálu, ten ale v Brdech skoro není,“dodal. Drony se umějí samy vrátit, když jim začne docházet energie. Disponují HD kamerou a termokamerou a padákem pro případ pouze další ‚malou domů‘ pro developery, kteří skoupili v oblasti mezi Barrandovem a Holyní pozemky pro bytovou výstavbu,“uvádí podobnou námitku ve svém stanovisku sdružení Za lepší Barrandov, které rovněž patří k odpůrcům chystaných developerských projektů.

Podle společnosti Finep, která se v této oblasti chystá stavět, rozhodnutí o zavedení tramvaje „respektuje doporučení urbanistů a odborníků“v tom smyslu, že se město nemá rozrůstat do šířky, ale zástavba se má spíše zahušťovat. Což má tento projekt splňovat.

Za developera a prodloužení tramvaje se staví i Praha 5. „Uskutečnění záměru tramvajové tratě bude mít příznivý vliv na zlepšení nouze. Včera měly mít svoji premiéru a poprvé v Brdech vzlétnout. Plány však zhatil vítr. „Vítr fouká rychlostí 13 metrů za sekundu, dron přitom může vzlétnout maximálně při 10 metrech za sekundu,“vysvětlila Schindlová. Cvičení navzdory tomu proběhlo podle plánu. Poté, co místo ohledal pyrotechnik, začali záchranáři pátrat po zraněných.

Našli dva, jednoho lehce zraněného,

nových obyvatel může přibýt celkem v oblasti, pokud developeři dokončí všechny plánované projekty. Podle odpůrců výstavby to bude znamenat vyšší dopravní zátěž, tlak na stávající infrastrukturu a také přibližování domů k zelené zóně Prokopského údolí. druhého těžce. Třetí člověk zemřel a zbylé dva pasažéry, z nichž jeden v šoku z místa utekl a druhý ležel nedaleko letadla v poli, bylo potřeba dohledat. Místo dronů po nich pátral vrtulník a také kynologové. Celé cvičení trvalo zhruba dvě hodiny. Jednalo se ale o simulaci extrémní situace, jinak je v Brdech zatím docela klid.

„Letos došlo v Brdech pouze ke dvěma menším požárům v letních dopravní situace v této lokalitě a s tím spojený pozitivní dopad na životní prostředí,“uvedl starosta páté městské části Radek Klíma (TOP 09).

Ze současné konečné na barrandovském sídlišti projekt počítá s 1,5 kilometru dlouhou trasou, na níž budou tři zastávky – Kaskády, Holyně a Slivenec. Náklady na tento projekt by měly dosáhnout přibližně 609 milionů korun. Na novou smyčku mají navazovat autobusy a případně podle záměru i parkoviště P+R (park and ride).

Nyní probíhá zpracování dokumentace potřebné pro vydání stavebního povolení a další úřední kroky. Pokud by šlo vše hladce, se stavbou by se mohlo začít již příští rok, měsících,“říká mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Také počet zásahů středočeských záchranářů je poměrně nízký. „Letos jsme v Brdech zasahovali čtyřikrát. V jednom případě se jednalo o úmrtí, ostatní pacienti utrpěli při různých pádech poranění hlavy,“říká mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Nádrž ochrání pěší rota

Záchranné složky už však letos v Brdech jedno cvičení zažily. Na jaře se tam „naoko“ztratilo několik lidí. „V rámci cvičení někteří z figurantů po dohledání potřebovali ošetření a transport do zdravotnického zařízení,“popsala Effenbergerová. Před dvěma roky tady zase Středočeský kraj cvičil likvidaci ohniska nákazy ptačí chřipkou. V dubnu si zase záchranné složky ověřily, zda jsou připraveny zvládnout záchyt velkého počtu migrantů.

V příštím roce pak proběhne cvičení, při kterém se prověří připravenost na ochranu zdrojů pitné vody. „K jejich ohrožení by mohlo dojít například při hrozbě terorismu,“vysvětlil středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD). Cvičení proběhne u nádrže na pitnou vodu Želivka, kterou bude chránit pěší rota Aktivních záloh Armády ČR.

„Pokud průběh prověrky letos na podzim schválí Bezpečnostní rada Středočeského kraje, půjde o první ostré využití aktivních záloh při taktickém cvičení ve středních Čechách,“dodal Petera. nejpozději v roce 2018. V plánech je tramvajová trať však již řadu let.

Úspory i lepší doprava

Počátky záměru sahají do roku 2005, kdy na pražském magistrátu došlo ke zmíněné změně územního plánu. Útvar rozvoje města o sedm let později vypracoval detailní analýzu o rozvoji tramvajové sítě v Praze, tedy i linky z Barrandova do Slivence. Ta mimo jiné předpokládala náklady ve výši 410 milionů korun. Tehdy šlo však o odhad, rozdíl je daný například souvisícími náklady, jako je stavba kanalizace, ale i rostoucími cenami.

Tehdejší optimistické předpoklady počítaly s tím, že by stavba byla hotova v letech 2014–15.

Foto: František Vlček, MAFRA

Na pořádek i bezpečí turistů v Brdech budou dohlížet policejní drony. Jejich včerejší premiéru zhatil silný vítr.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.