Motocykly

Umění a starožitnosti

MF DNES - - Z DOMOVA - — Petr Ježek

Zaplatím ihned a nejvíce! Staré mince - bankovky - medaile (a to i z dob KSČ) - odznaky - pohledy! Kupuji nejen mince zlaté a stříbrné, ale prakticky jakékoliv. Též neuspořádané a amatérské sbírky, či jednotlivé kusy. Sbírám též staré hodinky (náramkové i cibule) + řetízky k nim, bižuterii + šperky (hlavně s českými granáty - ale i jiné). Jsem dlouholetý soukromý,solventní sběratel - zaručeně platím ihned a nejvíce + Zdarma odhadnu, dle aktuálních katalogů + tržní ceny. A v případě vašeho zájmu ihned odkoupím. Přijedu rád kamkoliv - platba samozřejmě ihned. Telefon 73777799998317

Koupím noty, gramodesky, CD a knihy o hudbě, platba hotově, vlastní odvoz. Tel:22421733598496

Šavle – bodáky – uniformy (i jen části – dám až 20 tis Kč) – čepice – přilby – medaile + odznaky – foto + pohledy – knihy atd. atd. Prostě koupím vše, co se týče armády, policie, četnictva, pohraniční stráže, VB, SNB, I., II. Světové války, legionářů atp. Jsem dlouholetý sběratel – pouze neslibuji ale opravdu platím nejvíce. Tel. 774071766. I jen jednotlivé, staré figury, kulisy, doplňky, loutky, atp. Dřevěné, sádrové, papírové, aj. Mám zájem i o různá zvířátka, indiány, vojáčky, atd. Kupuji ale veškeré staré a starší hračky (auta, autobusy, bagry, atp. na ovládání ale i další, kov. modely letadel + voj. techniky, jakékoliv vláčky, hry atd.atd.) a dětské časopisy – Čtyřlístek, Větrník, atp. ! Přijedu – ihned zaplatím. Seriózní, dlouholetý sběratel. T: 607580363.

Stříbro - jakékoliv - i technické! (od drátu po příbory). Též zlato jakákoliv ryzost. ( i poškozené, nečištěné, zubní). Přijedu. T: 607409959113562

Les koupím. Tel.: 777 014 870 Galanda, Fulla, Majerník, Erdély, Benka,Hála a jiné sloven. obrazy solidně koupím. Mail: art@degas.sk, t: 00421905659148 Koupím historický motocykl. T.: 608773933

Motocykly - auta - veterány Čz, Jawa, Indian, Praga, Škoda apod. Motory, rámy, části a díly do r. 1960. Koupím i různé starožitnosti, kuriozity, sběratelské předměty i celé pozůstalosti. Kvalitu ocením. Čestně. Prosím nabídněte. T: 737366099112741

Bála se, že přijde i o děti, když se jí rozpadl vztah s jejich otcem. A tak jej opakovaně obvinila, že sexuálně zneužívá jejich nyní sedmiletou dceru.

Policie však obvinění postupně odložila jako smyšlená, a třicetiletá žena z Plzně naopak stanula před soudem jako obžalovaná.

Za první křivé obvinění dostala letos v lednu podmínku. Včera ji soudce za druhé nařčení poslal na tři roky do vězení. Nepodmíněně. Jeho rozhodnutí je zatím nepravomocné.

„Když se dcera vrátila od otce, byla nesvá, mrzutá. Nechtěla se bavit. Až po několika dnech mi řekla, že ji osahával a co dělal,“tvrdila před soudem matka.

Její advokát Václav Vachovec připomněl, že druhé trestní oznámení nepodala obžalovaná, ale dětská lékařka. Prezident Miloš Zeman označil takzvaný Islámský stát za „anticivilizaci“a přirovnal ho ke kanibalům, se kterými nelze vést dialog. Na konferenci Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos řekl, že je to něco jako „sociální rakovina“, která se nadále šíří mimo Irák a Sýrii a chce zničit současné civilizace. „Připomenu vám příklad z minulého století, příklad nacismu, který se nejprve snažil zničit Židy, potom Slovany a postupně další a další,“řekl Zeman v ruštině na akci, kterou pořádá podnikatel Vladimir Jakunin, stoupenec a blízký spolupracovník prezidenta Vladimira Putina. (ČTK)

„Při výslechu řekla policistům jen to, co se dozvěděla od dcery,“hájil ji advokát. Lékařka poslala dítě na gynekologickou prohlídku do nemocnice a obrátila se na policii. Ta však dospěla k závěru, že výsledek zneužívání neprokázal.

„V prvním případě žena podala trestní oznámení sama. Ve druhém to měla už promyšlenější. Musela si být vědoma, že když takové informace řekne lékařce, ta musí podat trestní oznámení. Když přijela policie, žena i po poučení, že nesmí nikoho křivě obvinit, nepravdivě vypovídala,“vysvětlil předseda senátu Okresního soudu Plzeň-město Josef Prach.

Proč nakonec policisté ženě neuvěřili? Vycházeli mimo jiné ze závěru dětského psychologa, který popsal, jak mu holčička popisovala otcovo chování. Podle všeho jí nijak nestresovalo. Soud poslal bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku na šest let do vězení za zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek ve prospěch firmy Fujitsu Technology. Druhému obžalovanému, někdejšímu řediteli odboru ministerstva vnitra Miroslavu Dudovi, uložil tříletý podmíněný trest. Rozsudek není pravomocný. Oba muži vinu odmítají. Pražský městský soud Šiškovi také přikázal uhradit ministerstvu práce způsobenou škodu ve výši 282 milionů korun. Duda má po dobu pětileté zkušební doby splácet vnitru 1,1 milionu. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.