Vyzkoušejte si volby nanečisto

MF DNES - - Z DOMOVA - — Jakub Heller

Řidiči cestující do hlavního města musí ode dneška počítat s tím, že se znovu snížil počet míst, kde mohou bezplatně zaparkovat své auto.

Na území Prahy 8 totiž platí nové parkovací zóny. Přesněji jde o oblast Karlína, Libně, Kobylis a Ládví.

Městská část tak následuje Prahu 5 a 6, kde nové parkovací zóny spustili koncem léta.

Mimopražské řidiče však zóny z Prahy 8 nevytlačí zcela. Ve všední dny totiž platí pouze mezi osmou hodinou ranní a osmou hodinou večerní. V noci a o víkendu v nich zaparkují všichni řidiči bez rozdílu.

Zavádění nových zón placeného stání v Praze kritizuje hlavně Středočeský kraj. Zejména proto, že za úbytek parkovacích míst pro dojíždějící řidiče Praha dosud nevybudovala dostatečnou náhradu. „Je třeba nevyhlašovat další modré zóny a zároveň pozastavit platnost těch v Praze 5 a 6, než budou zřízena záchytná parkoviště,“vyzval vedení Prahy hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Podle pražské primátorky Adriany Krnáčové (ANO) se Petera snaží pouze vzbudit pozornost před krajskými volbami. Praha nicméně zatím pouze vytipovala osmnáct lokalit, kde by mohla nová záchytná parkoviště vzniknout.

Do otevření volebních místností, ve kterých budou lidé hlasovat o nových krajských vládách a v některých okrscích i o nových senátorech, zbývá necelý týden.

Redakce iDNES.cz už teď ale připravila krajské volby nanečisto, ve kterých si můžete vyzkoušet, jak to letos možná dopadne.

Průzkum skončí v neděli o půlnoci. Výsledky redakce zpracuje a zveřejní během pondělí.

Hlasování je anonymní, respondenti budou vyplňovat pouze kraj, ze kterého pocházejí, a stranu, které by dali hlas. Každý čtenář zároveň může hlasovat jednou. Opakované hlasování technici odfiltrují. (iDNES.cz)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.