Pražská City Tower prodána za 4,4 miliardy

MF DNES - - EKONOMIKA - Martin Petříček redaktor MF DNES

Pokuty dohromady ve výši 300,7 milionu korun musí 12 stavebních firem, které Úřad pro ochranu hospodářské soutěže obvinil z kartelu, zaplatit do konce listopadu. V kartelu byly firmy jako Swietelsky, Hochtief, OHL ŽS, Colas CZ, Vidox nebo Strabag. Společnosti podle antimonopolního úřadu koordinovaly svoje nabídky při výběrových řízeních v Jihočeském kraji a na Vysočině. Největším hříšníkem je Swietelsky stavební s konečnou pokutou 76,8 milionu. (ČTK)

Největší německá banka se musí vypořádat s pošramocenou pověstí. Pomoci mají jak škrty, tak prodej rizikových aktivit.

ČS nemovitostní fond koupil od společnosti PPF Real Estate Holding budovu City Tower v Praze na Pankráci. Hodnota transakce je 4,4 miliardy korun. City Tower je se 108 metry nejvyšší budovou v Praze a za brněnskou AZ Tower druhou nejvyšší v České republice. (ČTK)

„Tato banka stojí na silných základech.“Šéf Deutsche Bank John Cryan se snažil v pátek ráno stůj co stůj uklidnit všechny své podřízené. Situace byla v tu chvíli opravdu zlá. Vyšlo najevo, že od největší německé banky v obtížích dávají ruce pryč i investoři, kteří obvykle větší riziko snesou bez problémů.

Americké ministerstvo spravedlnosti totiž od Deutsche Bank požaduje 14 miliard dolarů (337 miliard korun) za staré hříchy, kterých se dopustila v souvislosti s nafukováním hypoteční bubliny v polovině minulé dekády. Němci tuhle částku zaplatit nehodlají a s Američany dál jednají. Jenže investoři se zřejmě obávají, že banka s pošramocenou pověstí nemusí tohle licitování ustát.

„V bankovnictví je důvěra základem všeho. Ale nyní na trhu hrají nějaké síly, které chtějí tuto důvěru v naši banku oslabit. Současné spekulace

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.