Velkou pojede patnáct koní

MF DNES - - SPORT -

Babcock s Crosbym jsou pouze dvěma z mnoha obrovských person v kanadské kabině. Zámořská velmoc vládne i díky výjimečné generaci bohaté na rozené lídry a vítězné typy. Skvěle hrál Jonathan Toews přitom trojnásobný vítěz Stanley Cupu bez odmlouvání přijal podřadnou pozici a potvrdil staré pořekadlo o tom, že velký herec zahraje i malou roli. „Prostě splní všechno, oč jej požádáme,“pochvaloval si Babcock.

Trenérovi se povedlo najít řešení i na jeden z klíčových otazníků: Koho postavit ke Crosbymu a Patrici Bergeronovi? Útok zkompletoval Bradem Marchandem a ten se stal s pěti góly nejlepším střelcem turnaje.

A pak je tu ještě Carey Price. „Ve své kariéře jsem nezažil gólmana, který by dodával svému mužstvu větší klid,“řekl o něm Babcock. Price sice od listopadu 2015 kvůli zranění nechytal, přesto na Světovém poháru v klíčových chvílích dokázal tým podržet famózními zákroky.

Aby někdo mohl zaskočit Kanaďany, potřebuje ideální souhru okolností. Mimořádný výkon, přátelské publikum, nestrannost sudích. Výběr Evropy splnil ve finálové sérii první podmínku, Kruegerovi svěřenci hráli skvěle. Pomoc od arbitrů, natož od diváků ovšem pochopitelně nepřišla. Kanada uspořádala prestižní turnaj doma, se svými rozhodčími, pravidly i fanoušky. Proti lokaci se protestovat nedá, nicméně otázka sudích bude ještě dlouho ošemetným tématem. Slovák Marián Gáborík se po finále zlobil: „Červená karta pro rozhodčí!“

Kanada by však dominovala i bez nich. Jen patnáct koní bude na startu 126. Velké pardubické. Včerejší los určil, že s jedničkou na trať dlouhou 6 900 metrů vyrazí v neděli 9. října Zarif s žokejem Josefem Bartošem. V Pardubicích se tentokrát v dostihu s dotací pět milionů korun neobjeví žádný zahraniční kůň ani žokej. Na dráze bude chybět i osminásobný vítěz Josef Váňa starší. Uvažoval o účasti v sedle koně Rabbit Hawk Wing, ale usoudil, že na závod ještě není připraven. Chybět bude rovněž loňský dodatečný vítěz Ribelino, který je zraněný. Získat vysněnou výhru, o niž už dvakrát přišel, se naopak pokusí loni kvůli dopingu diskvalifikovaný vítěz Nikas s žokejem Markem Stromským. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.