Oficiálně jsem s Olivou ještě nejednal, říká nový ředitel

MF DNES - - Z DOMOVA - — Alžběta Šimková

Otom, zda prodlouží smlouvu svému předchůdci Karlu Olivovi, nechce nový ředitel Ústavu pro jazyk český Martin Prošek nyní moc mluvit. „Zatím jsme nejednali nijak oficiálně, pouze jsme se o tom jenom nezávazně bavili, takže nevidím důvod, proč bych to měl prezentovat jako definitivní věc. Je to pouze interní záležitost, která proběhla mezi námi,“reagoval Prošek na dotaz MF DNES.

Komentovat nechce ani to, jaké vztahy měl s ředitelem. Skutečně jej někteří zaměstnanci před Olivou varovali. „V tuto chvíli neřeknu ani ne, ani ano,“odpovídá vyhýbavě Prošek.

Prošek připouští, že se o možnosti volnější spolupráce s Olivou bavil.

„To je pravda. Také o jeho působení ve velkém projektu, který je v ústavu pod jeho jménem, ale jak říkám, byla to čistě jen neformální konverzace. Ani to nebylo tak, že by to za mnou přišel oficiálně řešit, jen jsme na toto téma zabrousili,“řekl Prošek.

Své vyhýbavé odpovědi Prošek včera zdůvodňoval tím, že ve funkci bude oficiálně až od 1. října, tedy ode dneška.

„Čistě oficiálně to můžu řešit až příští týden, ne teď. Řešit to budu také v návaznosti, až uvidím, jak je na tom ústav třeba finančně, jaké jsou možnosti, kolik máme úvazků k dispozici a tak podobně,“dodává Prošek.

Nový ředitel mi řekl, že ho kvůli mým nevalným morálním kvalitám lidé přede mnou varovali.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.