Manželka premiéra se vrhla na filmový byznys

MF DNES - - Z DOMOVA - — Eva Pospíšilová

Vžertu jí přezdívají „paní Columbová“. Na rozdíl od manželky policejního inspektora z amerického detektivního seriálu, kterou nikdo nikdy neviděl, se sice sporadicky objevuje na veřejných akcích po boku svého manžela, premiéra Bohuslava Sobotky, moc se toho o ní však neví. MF DNES nyní zjistila, že si Olga Sobotková sjednala živnostenské oprávnění a zkouší to ve filmařské branži.

Podle živnostenského rejstříku má jako předmět podnikání uvedeno: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

Něco víc o její nové práci, se kterou začala loni, napovědí obory činnosti, kde má vedle služeb v oblasti administrativní správy a služeb organizačně hospodářské povahy uvedeno také provozování kulturních, kulturně vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů atd.

Sobotka, který se k rodinným záležitostem vyjadřuje jen málokdy, MF DNES potvrdil, že jeho žena pracuje v oblasti kreativního průmyslu. „Jde například o filmovou produkci,“napsal v SMS zprávě. Zda se jeho žena podílí na tvorbě nějakého filmu či na čem konkrétně pracuje, už ale neupřesnil.

V minulosti Olga Sobotková rozená Pekárková pracovala na sekretariátu poslaneckého klubu ČSSD, později působila jako asistentka Sobotky. Když se média v roce 2013 ptala premiéra na její povolání, prohlásil: „Máme dvě malé děti, takže žena trávila v minulých letech hodně času na rodičovské dovolené. Mezitím také pracuje. Dělá asistentku, sekretářku.“

Paní Columbová Olga Sobotková svého muže na oficiální akce často nedoprovází. Foto: J. Zátorský, MAFRA

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.