EET: čekají se fronty na poslední chvíli

MF DNES - - EKONOMIKA - Aleš Černý redaktor MF DNES

Nedávno České dráhy, Leo Express a banka Moneta, od soboty potom Česká podnikatelská pojišťovna nebo Kooperativa. Firmy po celé republice mění čísla telefonních linek, na která jim zákazníci volají kvůli reklamacím nebo kde nahlašují pojistné události.

Opouštěné linky patří mezi takzvané bílé či modré, za něž volající zpravidla platil nad rámec svého tarifu (třeba i neomezeného). Reklamace ho tak mohla vyjít na desítky až stovky korun. Linky nově zaváděné firmami jsou standardní.

Rozdíl v tom, jestli zákazník zavolá na první, či druhou linku, tak může odradit spotřebitele od domáhání se svých práv.

„Hlavním motivem změny bylo rozdílné zpoplatnění takzvané bílé linky jednotlivými operátory. Nové telefonní číslo přináší všem klientům stejné podmínky a nižší náklady na volání,“zdůvodňuje změnu ředitel zákaznické podpory v Kooperativě Tomáš Szewieczek. Obdobně argumentují i ostatní.

Bílé linky jsou veskrze reliktem minulosti, kdy se platily jiné částky za městské a meziměstské hovory (což právě bílé linky sjednocovaly). Modré linky zase rozdělují náklady mezi volaného a volajícího, a tudíž z nich mají firmy příjem na provoz svých call center.

Proč ale tolika firmám začalo na telefonních účtech jejich klientů záležet právě nyní, když jim to roky nevadilo?

Od loňského prosince totiž platí novela zákona o ochraně spotřebitelů. Zároveň spotřebitelské sdružení dTest firmy s barevnými linkami dlouhodobě obesílá a vyzývá je ke změně.

Novela napsaná operátorem

Důvodem, proč firmy provozují drahé linky i několik měsíců po změně zákona, je měkká verze přijaté novely. Stará verze zakazovala pouze nejdražší – žluté a duhové – linky. Pozměňovací návrh však zpřísnil komunikaci firem se smluvními klienty výslovným zákazem používání bílých a modrých linek.

Tato úprava nicméně v novele nezůstala. Další pozměňovací návrh totiž pasáž přepsal na obecnější zákaz účtování „vyšších cen, než je běžná cena hovoru“.

Předkladatelem návrhu byl poslanec první trojčíslí: 800 Volající Pro klienty služeb nejpříznivější volba. první trojčíslí: 810–819, 830–839, 843–846

mezi volaného a volajícího. Tomu se ale nezapočítávají do tarifu (ani neomezeného), takže představují náklady navíc. KSČM Václav Snopek. Jak na twitterovém účtu poukázal právník dTestu a předseda spotřebitelského poradního výboru při ministerstvu průmyslu Lukáš Zelený, šlo o úpravu navrženou přímo zástupcem operátora, kteří mají z dražších barevných linek větší příjmy.

Poslední úpravy ve wordovém dokumentu Snopkova pozměňovacího návrhu totiž udělal „Kosek Pavel, Vodafone CZ“. „Že mají lobbisté velmi blízko k poslancům, je známé, ale aby se tak okatě prozradili, že jim návrhy přímo i píší, to se jen tak nevidí,“říká Zelený.

Na e–mailový dotaz zaslaný Vodafonu přišla odpověď od prezidenta Asociace provozovatelů mobilních sítí (které je Vodafone členem) Jiřího Šuchmana. Ten nepokládá pozměňovací návrh sepsaný lobbistou za nic špatného.

„Asociace a její pracovní skupiny tvořené zaměstnanci jejích členů se zákonodárci komunikují, činí tak transparentně a vždy v souladu s právními předpisy i etickými zásadami. Příkladem je i tento dokument,“myslí si Šuchman. první trojčíslí: 840–842, 847–849 Dříve umožňovaly stejné zpoplatnění volajícího z různých míst republiky. Volající za ni v současnosti platí zvlášť bez započítání do tarifu, první trojčíslí: 900, 906, 908 a 909

cenu v korunách vyjadřuje 4. a 5. číslice čísla. Snopek slíbil vyjádření tři dny před uzávěrkou, ale nezaslal ho.

Zkoušejí to s dvěma čísly

Protože „přečíslovávajících“firem aktuálně přibývá, mohlo by se zdát, že i původní tvrdší záměr novely – tedy aby firmy nepoužívaly modré a bílé linky – se naplňuje. Zelený z dTestu však upozorňuje, že stále ještě zbývá dost společností, které barevné linky provozují, třeba i spolu se standardními.

To je třeba případ největšího Bohemia Energy. „Vzhledem k tomu, že nový zákon přímo nezakazuje používání barevných linek, ale zároveň přesně nestanoví běžnou cenu hovoru na těchto linkách, zřídila Bohemia Energy kvůli nejasnosti ve výkladu zákona druhý telefonický kontakt,“vysvětluje motivaci mluvčí firmy Alžběta Šťastná.

S tímto výkladem ale nesouhlasí právník dTestu Zelený, který pokračuje v kampani proti „drahým osmičkám“. „Novela zakazuje obchodníkům pro komunikaci se spotřebiteli ohledně uzavřené smlouvy používat telefonní linky, za které je účtována vyšší cena, než je běžná sazba. Neříká, že mají dávat spotřebitelům na výběr,“vysvětluje Zelený s tím, že mnoho lidí nezná rozdíly mezi čísly a nevědomky tak zavolá na to drahé, které je třeba na webu uvedeno jako první.

Nadále tak dTest firmy obesílá a vyzývá ke změně. Pokud na to ani poté nepřistoupí, dTest hodlá posílat podněty České obchodní inspekci. „Pokud obdrží ČOI od dTestu podání v předmětné věci, bude se jím zabývat,“říká mluvčí inspekce Jana Jelínková s tím, že podobné podněty od spotřebitelů už nyní řeší.

Firmy mění telefonní čísla tak, aby za ně klienti neplatili navíc. Některé společnosti se změně brání.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.