Byty - koupě

MF DNES - - PRAHA - Martin Bajtler redaktor MF DNES

Ministr kultury zamítl odvolání investora, takzvaný rozklad, podaný kvůli bytovému domu v Praze 1 zvanému Maršmeloun.

Projekt bytového domu v ulici U Milosrdných vzniká mnoho let, několikrát se změnil. Poslední návrh architekta Zdeňka Fránka s okny do tvaru obličejů úředníci povolili, ministerstva kultury i místního rozvoje jejich rozhodnutí zrušila. „Ministrovo rozhodnutí fakticky znamená, že věc se vrací k dalšímu řízení magistrátu, který bude muset vydat nové závazné stanovisko,“uvedla mluvčí ministerstva kultury Simona Cigánková. V novém stanovisku se bude muset magistrát vypořádat s výtkami, které měla k jeho stanovisku památková inspekce ministerstva, jež původní verdikt povolující stavbu zrušila. Inspekce loni v listopadu zrušila závazná stanoviska pražských památkářů z let 2012 a 2014. Zrušení jejich stanoviska znamená, že se bude muset znovu konat stavební řízení a projekt bude znovu posuzován i magistrátními památkáři.

Inspekci mimo jiné zajímá, proč se magistrát odklonil od projektu se sedlovou střechou, který původně žádal. (ČTK)

Ze své podstaty atraktivní, avšak zanedbané místo u vstupu do tunelu pod Vítkovem dostane svěží podobu s dlažbou a restauračními zahrádkami.

Právní zástupce zaměstnanců 02, FIOBANK, poptává byty k pronájmu a ke koupi v Praze. Právní servis zdarma.Tel: 602/219621.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.