Ťuk k tyči a Ťok svým prvním gólem trefil výhru

MF DNES - - SPORT -

Devátého prosince 2007 odehrál záložník Marek Matějovský poslední zápas za Mladou Boleslav, pak odešel do Readingu a později do Sparty. V sobotu se domů definitivně vrátil, za Boleslav odehrál jako náhradník 20 minut proti Dukle (1:0). „Těšil jsem se strašně moc a fanoušci mě pěkně přivítali. Není to ale o Matějovském. Důležité je, abych týmu pomohl dál sbírat body a udržet se na špici,“řekl bývalý reprezentant. Mladá Boleslav v devíti kolech ztratila jen pět bodů a patří jí druhé místo o skóre za Viktorií Plzeň. (prp) Slovácku se ulevilo. Tým z Uherského Hradiště má druhou výhru v sezoně a vzdálil se od poslední Příbrami, na jejímž hřišti vyhrál 1:0. Deset minut před koncem rozhodl střídající Tomáš Ťok. Jedenadvacetiletý synovec ministra dopravy Dana Ťoka si naběhl na přízemní centr Diviše a z první ťuknul míč nechytatelně k tyči. Dal svůj první gól v lize. „Tohle vítězství má pro nás cenu zlata. Máme teď větší klid na práci,“řekl trenér Slovácka Stanislav Levý. (miš)