Nákupy

MF DNES - - ONA DNES INSPIRACE Z REDAKCE - Blanka Kubíková Eva Tichá Redakce Ona Dnes Monika Kuželová www.favory.cz. www.slovacko.cz.

Zatímco dnes se polovina dětí rodí nemanželských (jak píšeme v hlavním tématu), na konci 19. století něco takového bylo ostudné stigma. Tak velké, že pěstounka hlavní hrdinky dramatu Gabriely Preissové Její pastorkyňa novorozence zabije. Právě tuhle roli v pražském Divadle na Vinohradech nastudovala Dagmar Havlová. Skvěle. I studenty středních škol, kteří zabrali zhruba čtvrtinu hlediště, donutila sledovat proměnu své Kostelničky bez dechu. V roli schovanky Jenůfy jí zdatně sekunduje studentka DAMU Tereza Terberová. Největším překvapením pro mě byl výkon Tomáše Dastlíka, kterého jsem zatím znala hlavně z rolí gaunerů. A pokud máte raději operní verzi Leoše Janáčka, zajeďte si do brněnského Národního divadla. Máte rádi kvalitní jídlo, sledujete moderní trendy v kuchyni, ale stejně tak vaše chutě uspokojí klasika? Pak se vydejte do Litoměřic, kde se druhý říjnový víkend, 8. a 9. října, koná čtvrtý ročník akce Gastro Food Fest. Setkáte se tu s pokrmy od národního týmu kuchařů, který se chystá na olympiádu, kuchařskou show předvede Zdeněk Pohlreich, ochutnáte jídla z hmyzu, ale třeba i štíra na víně, čeká tu na vás molekulární kuchyně i pokrmy a nápoje z dob Karla IV. Více na www.gastrofoodfest.cz.

Od rtěnky až třeba po byt. Na tak širokou škálu zboží vám nabídneme slevu díky tradiční akci našeho magazínu Nákupy Ona Dnes. S až padesátiprocentní výhodou si můžete pořídit oblečení, kosmetiku, obuv, módní doplňky, luxusní hodinky, sportovní zboží, knížky, nábytek, víno, čaje, nezbytnosti pro vaše děti i mazlíčky…

K oblíbeným prodejcům z minulých nákupů (jako jsou třeba Marks & Spencer, C&A, Manufaktura, A3 Sport, Adidas, Ecco, Parfumerie Marionnaud, Retro, Scan Quilt, Debenhams, S. Oliver, Festina, Yves Rocher a Tchibo) nově přibydou třeba New Yorker, Reno, Van Graaf, Košík.cz, Eobuv.

Týden plný nakupování s Ona Dnes začíná za dva týdny, v pondělí října. Obchody, které se do naší akce zapojily, na první pohled poznáte podle fotky herečky a moderátorky Terezy Kostkové, která se stala tváří celé akce. V rozhovoru prozradí, jak a proč obměňuje šatník a že právě začátkem sezony mívá chuť vyrazit do obchodů.

17.

Od 3 .do 16. října se můžete v OC Chodov v Praze podívat na interaktivní výstavu UNEXPECTED FASHION, která vás zavede do světa 3D tisku, a spatřit tak kolekce 3D outfitů z dílny uznávaného hongkongského studia SHIGO. Zároveň můžete nahlédnout spolu s návrháři z Hongkongu „pod pokličku“procesu výroby oděvů pomocí této sofistikované metody budoucnosti. Kromě exponátů budou pro návštěvníky připraveny workshopy, videoprojekce, 3D tiskárny či 3D pero, prezentace techniky tisku z plastu, ale i čokolády. Technologičtí a módní nadšenci si pak mohou nechat vytvořit šablonu pro tisk miniatury vlastní 3D busty.

VALDŠTĚJNSKÉ SLAVNOSTI

Albrecht z Valdštějna vás zve na své slavnosti na zámek Konopiště a barokní statek Benice ve středních Čechách. První hosty přivítá v sobotu úderem desáté. Na statku zpřístupní stáje, kde chová starokladrubské koně, zve na projížď ku v kočáře, do minizoo, na vyprávění o své minulosti. A na zámku Konopiště se pochlubí renesančními komnatami. Více informací na

ZAVÍRÁNÍ CYKLISTICKÉ SEZONY

Symbolické uzavření cyklistických stezek nemusí být akce smutná, jak se na Uherskohradišťsku budou snažit dokázat už podesáté. Od sobotního rána budou připraveny trasy různých délek a náročností. Můžete si je zpříjemnit zastávkami u místních pamětihodností a vinných sklípků, případně kulturním programem pro malé i velké. Více na onadnes.cz

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.