Text: karolína demelová

MF DNES - - ONA DNES MÓDA -

Po probdělé noci nebo ve chvíli, kdy vám na tváři vyraší uhřík, může být korektor váš nejlepší přítel. Ovšem jen v případě, že víte, po kterém sáhnout. Bude se pro vás hodit silně krycí, rozjasňující, nebo třeba zelený?

KTERÝ VYBRAT?

„Korektory se dělí hlavně podle toho, na co je používáme: jestli na rozjasnění, podtržení či potlačení některých partií v obličeji, nebo na korekci nesrovnalostí pleti,“vysvětluje na úvod vizážistka Magdalena Soušková. První skupina, tedy korektory v pleťových barvách, pomáhají projasnit střed obličeje, nebo naopak ztmavit partie, které chceme upozadit.

Těžší maskovací kalibr pak představují barevné korektory, které dokážou zneutralizovat výraznější diskolorace, například velmi tmavé kruhy pod očima nebo pigmentové skvrny. Fungují na principu kontrastu, kdy problematické místo potlačíme barvou z opačné strany barevného spektra. „Obecně se dá říct, že třeba kruhy pod očima, které mají namodralý nádech, dobře zakryjí žluté až oranžové barvy. Červené pupínky nebo růžové žilky zase zelená. Vždy se ale řiďte svým tónem pleti. Co sedí vaší kamarádce, nemusí vyhovovat vám,“radí vizážistka a upozorňuje, že na rozdíl od tělových korektorů patří ty barvené ještě pod make-up.

POD OČIMA PROSVĚTLUJTE

I když vám bude na drobnější nedokonalosti stačit jen klasický korektor v pleťovém odstínu, není od věci pořídit ho alespoň ve dvou barvách. „Oblast pod očima je potřeba hlavně prosvětlit, takže vybírejte klidně o odstín až dva světlejší, než je vaše pleť. Nezapomeňte ho ale pečlivě rozetřít do ztracena, aby splynul s make-upem,“popisuje Magdalena

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.