Text: jana bukalová

Obě světové války proměnily spíže na prázdná místa, období první republiky je však považováno za zlatý věk české kuchyně.

MF DNES - - ONADNES RETRO -

„Na druhé straně nesmíme zapomínat, že pomocnice v domácnosti a slečny k dětem byly pro movitější rodiny samozřejmostí. V jednom prvorepublikovém románu jsem se dočetla, že některé starší a ovdovělé ženy si přivydělávaly vařením „na objednávku“nebo bylo možné k nim zaskočit o polední pauze na oběd. To bylo výhodné pro zaměstnané ženy střední třídy, které by samy třeba do restaurace nerady chodily,“říká Rákosníková.

DVĚ AUTA ZA JEDNU LEDNICI

Do kredencí a kuchyní přibyly zajímavé ingredience i polotovary. Velmi výrazně se prosazoval prášek do pečiva dr. Oetkera a margaríny. Česká autorka kuchařek Iška Posnerová psala recepty přímo pro dr. Oetkera a zpopularizovala tak rychlé pečení z nekynutého těsta. Margaríny byly pokládány za moderní výdobytek, s nímž se snadno pracuje a je levnější než máslo. Zavařování a konzervování masa se stalo tradičním postupem ve venkovských domácnostech, v těch větších mívali i stroj na uzavírání plechovek. Konzervy se začaly častěji objevovat i v obchodech. Rozmáhalo se trampské hnutí, lidé jezdili na výlety a pikniky a s sebou potřebovali jídlo.

Absolutní novinkou se stala lednice. Nejdříve se objevila v zámoří, kde ji měla hrstka lidí, neboť stála v přepočtu asi jako dvě auta, ve 20. letech jich přibylo, ale ten opravdový boom nastal až v 50. letech. ●

V DALŠÍM DÍLE:

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.