O kunovickou továrnu má zájem Čína

Odboráři Aircraft Industries mají slib, že výroba L-410 zůstane v Kunovicích. Do jaké míry ho ruští vlastníci splní, není jisté. Podle prezidenta Miloše Zemana se o firmu zajímá čínský investor.

MF DNES - - EKONOMIKA - Jana Fuksová redaktorka MF DNES

Propojení kunovické továrny Aircraft Industries s Čínou může být těsnější, než se ještě nedávno zdálo. Nejenže tam bude prodávat letadla a stavět montážní halu, ale možná získá i asijského investora.

„Dozvěděl jsem se, že čínská firma CEFC uvažuje o kapitálovém vstupu do Kunovic,“prohlásil při včerejší návštěvě Zlínského kraje prezident Miloš Zeman.

Investiční skupina CEFC je jednou z největších společností v Číně a má zastoupení po celém světě. V Česku její odnož CEFC Group (Europe) Company ovládá například fotbalový klub Slavia, Pivovary Lobkowicz nebo strojírny Žďas.

Mluvčí českého zastoupení Pavel Bednář informaci nepotvrdil s tím, že nekomentuje neuzavřené obchodní transakce. „Společnost CEFC kromě letecké dopravy plánuje i vstup do sektoru letecké výroby,“dodal pouze.

Ruští vlastníci Aircraft Industries přitom dosud připouštěli pouze prodej letadel do Číny a případnou stavbu montovny. Teď už se informace o námluvách čínského investora dostala i mezi zaměstnance. Mluvil o tom s nimi předseda představenstva letecké firmy Oleg Meljuchov.

Odboráři, kteří před týdnem odvolali stávkovou pohotovost, ostatně v posledních dnech slyšeli i další sliby. Ruští vlastníci totiž přijeli do Česka, aby uklidnili situaci. A zatím se jim to daří.

Přesvědčili zástupce odborů i ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Meljuchov navíc celý tento týden zůstává v Kunovicích, aby potenciálním zákazníkům ukázal výrobu stroje L-410.

„S výrobou letounů v Kunovicích máme mnoho plánů. Koupili jsme nové stroje, posílili jsme informační technologie a také chceme zvýšit počet zaměstnanců,“prohlásil v rozhovoru pro MF DNES další člen představenstva podniku Rustem Gindullin. Jak konkrétně si budoucnost firmy ruští vlastníci představují, ale uvést nedokázal.

Hlavní je písemný slib

Pro českou vládu je nyní podstatné, že má písemný slib o zachování výroby v Kunovicích. Měl by garantovat, že legendární stroj v podobě duševního vlastnictví nikdo nepozorovaně nevyveze mimo hranice. A to včetně nové verze letounu L-410 NG, na niž stát během uplynulých šesti let poslal dohromady 250 milionů korun.

Na tuto hrozbu upozorňovali i odboráři, kteří vycházeli mimo jiné ze zpráv ruských tiskových agentur, v nichž stálo, že v Jekatěrinburgu staví firma novou výrobní halu.

Podle Gindullina jde ale jen o špatnou interpretaci ruštiny. „My vnímáme montáž jako součást výroby, to bylo asi špatně pochopeno,“vysvětlil.

Slib, že se s žádným přesunem nepočítá, podepsal na ministerstvu přímo Andrej Kozicyn, generální ředitel Uralského těžebního a hutního závodu (UGMK), který kunovickou továrnu stoprocentně vlastní. A jeho slova berou odboráři vážně.

„Chtěli jsme podepsanou a notářsky ověřenou listinu založenou ve spisech obchodního rejstříku. Ale tento podpis má vysokou garanci, navíc na vládní úrovni,“shrnul názor kunovických odborářů jejich šéf Josef Mikula.

Na druhou stranu majitelé už naplno mluví o montáži letadel v Rusku. Kunovičtí odborníci udělají trup, křídla, ocasní plochy a pak je odvezou. V Rusku dají letoun dohromady pro místní trh, protože doma dokončený stroj je levnější, než kdyby ho zákazníci nakupovali ve střední Evropě.

Podobná praxe Ruskem neskončí. V budoucnu by na stejném principu měla fungovat i spolupráce s Čínou a zřejmě také s dalšími zeměmi, jak naznačuje Gindullin.

Že by montáž mohla znamenat začátek postupného přesunu letecké výroby, v Kunovicích nepřipouštějí. Odboráři jsou přesvědčeni, že díky tomu naopak vzroste výroba. Snad až na 25 letounů za rok.

Prozatím mají od ruských majitelů příslib, že od listopadu se zaměstnanci, kteří jsou od konce loňského roku doma na 60 procentech mzdy, postupně vrátí do práce. Také by jim už tento měsíc měla firma vyplatit dlužné stravenky, které mohou mít u jednoho pracovníka hodnotu až 12 tisíc korun.

Po letech se dokonce odboráři dočkali jednání s ruskými majiteli, kteří na žádnou z předchozích žádostí nereagovali.

„Setkání bylo velmi pozitivní, vstřícné, přesvědčivé,“popsal Mikula. „Všechno jsme si vyříkali, dostali jsme garance i slib, že od teď budou pravidelné schůzky. Bereme to jako pozitivní signál,“dodal.

Foto: Zdeněk Němec, MAFRA

Zástupce majitele Rustem Gindullin

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.