LUNÁRNÍ KALENDÁŘ

MF DNES - - TIPY & TRIKY -

ANEB CO KDY DOMA DĚLAT

STŘEDA, 5. ŘÍJNA Pokud je to potřeba, zastřihněte živé ploty. Sušte ovoce a houby, usušené uložte do prodyšných, nejlépe lněných nebo bavlněných pytlíčků.

ČTVRTEK, 6. ŘÍJNA Pozor při vaření a pečení, všechno se má sklon připalovat. Zkontrolujte stav kotle a krbu a večer zkuste zatopit. Ošetřete maliníky a ostružiníky.

PÁTEK, 7. ŘÍJNA Všechny přenosné rostliny definitivně přestěhujte pod střechu. Sklízejte poslední jablka a hrušky. Vysazujte ovocné stromky.

SOBOTA, 8. ŘÍJNA Sklízejte úrodu. Veškerou zdravou zbylou nať dejte do kompostu. Zkontrolujte zahradní altán. Ukliďte všechno, co by mohl mráz poškodit.

NEDĚLE, 9. ŘÍJNA Uskladněte kořenovou zeleninu, vyzkoušejte nové způsoby její konzervace. Opravte nářadí. Sekačku a traktůrek objednejte na posezonní servis.

PONDĚLÍ, 10. ŘÍJNA Ze země vyhrábněte choulostivější cibuloviny. Cibule nechte oschnout a uskladněte je v bedýnkách ve sklepě. Doma důkladně vyvětrejte.

ÚTERÝ, 11. ŘÍJNA Jestli je na zahradě potřeba něco natřít, udělejte to. Doma opravte malbu. Převlékněte postele. Při pěkném počasí sušte prádlo venku.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.