Jak se po skončení sezony postarat o zahradní techniku?

Tomáš Nevečeřal produktový specialista firmy Husqvarna

MF DNES - - KOMERČNÍ PREZENTACE -

Konec vegetačního období znamená pro velkou část zahradní techniky zimní spánek. Aby nám sloužila i další rok, je potřeba jí dopřát řádnou péči.

Inspirujme se přírodou – podobně jako se vše živé připravuje na nejchladnější období roku načerpáním sil, také zahradní technika se po sezoně musí uvést do patřičné formy.

Čištění strojů po každé práci by mělo být samozřejmostí. Nejde jen o estetické hledisko, ale především o správné fungování a ochranu proti korozi. Ulpělé nečistoty často brání lehkému chodu pohyblivých částí stroje a současně zadržují vlhkost, která může způsobit korozi ocelových dílů. Je vždy jednodušší odstranit je hned po práci než po delší době, kdy zaschnou.

U čtyřdobých motorů vyměníme olej. Pamatujte, že pro letní provoz stačí jednostupňový olej specifikace SAE 30, zatímco stroje s celoročním provozem, jako jsou zahradní traktory a ridery či sněhové frézy, vyžadují olej viskozitní specifikace SAE 10W-30 nebo 10W-40. Kdo pro ztrátové mazání u řetězové pily používá bio olej, měl by ho před delší odstávkou vylít a nahradit olejem minerálním, který by měl projít celým mazacím ústrojím.

Při té příležitosti můžeme zkontrolovat zapalovací svíčku a vzduchový filtr, vyčistíme je, případně vyměníme za nové. Na předepsané funkční plochy naneseme olej či vazelínu. Prověříme stav klínových řemenů a dotažení šroubových spojů. Startovací baterii nabijeme, případně uložíme na místě, kde nemrzne.

Před uskladněním motorové pily či křovinořezu bychom měli vyprázdnit nádrž a celý palivový systém zbavit benzinu. To platí i pro zahradní sekačky a traktory.

Zahradní techniku nejen přes zimu skladujeme v suchých a dobře větraných prostorách. Proti prachu ji můžeme chránit speciálními prodyšnými plachtami. Kdo chce mít záruku prvotřídní péče o své zahradní stroje, může je svěřit autorizovaným servisům značky Husqvarna.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.