Jančura proti dvěma šéfům krajů, letáků má statisíce

MF DNES - - Z DOMOVA - — Lukáš Valášek

Majitel Student Agency Radim Jančura dva dny před krajskými volbami stupňuje svou kampaň proti znovuzvolení jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD). Nově se zaměřil i na jeho stranického kolegu z jižních Čech, hejtmana Jiřího Zimolu.

Na jižní Moravě má najatá firma od Jančury za úkol do všech schránek dodat leták s hejtmanovou fotkou a textem Kdo lže, ten krade. Celkem čtyři sta tisíc kusů. Zhruba půlku letáků už lidé dostali včera.

O víkendu se v kraji objevily billboardy se stejným textem. Letáčky byly k vidění i ve vozech brněnského dopravního podniku. Jančura sdělil, že za bezprecedentní kampaň před volbami, ve kterých vůbec nekandiduje, dal ze svých osobních peněz 700 tisíc korun. Hašek reagoval nasazením právníků, kteří začali tlačit na reklamní firmy. Po jejich hrozbách například z tramvají letáky zmizely. „Jsem přesvědčen, že kampaň Radima Jančury je závěrečnou fází kampaně hnutí ANO, které tento pán nepokrytě a podle mne klientelisticky podporuje v zájmu vlastního byznysu,“uvedl hejtman.

Jančura ovšem popírá, že by podporoval ANO. Podle něj je kampaň namířená ne proti sociální demokracii, ale osobně proti Haškovi. „Je absurdní, když politik usvědčený ze lži před celým národem zastrašuje kohokoliv právníky,“dodal Jančura.

Ten včera přitom nechal roznést i v Jihočeském kraji desítky tisíc podobných letáků, tentokrát namířených proti hejtmanu Zimolovi, který se stejně jako Hašek účastnil lánského puče. Jančura s ním vede i spor o autobusovou dopravu v kraji.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.