Škody za kauzu Opencard lze vymáhat jen do prosince

MF DNES - - PRAHA -

Městu uplyne 5. prosince lhůta, dokdy může vymáhat škodu způsobenou Praze projektem Opencard, poté bude kauza promlčena. Upozornili na to magistrátní zastupitelé z České pirátské strany Jakub Michálek a Mikuláš Ferjenčík.

Praha podle pirátů v posledním roce neudělala nic, aby škodu vymáhala. Mezi těmi, po kterých by město škodu mělo podle pirátů vymáhat, jsou bývalý primátor Pavel Bém (ODS) a jeho tehdejší náměstek Petr Hulinský (ČSSD).

Desetiletá lhůta se podle pirátů počítá od chvíle, kdy Praha zaplatila první peníze firmě Haguess. „Paní primátorka Adriana Krnáčová slíbila, že vytvoří tým minulost, který bude vyšetřovat kauzy z období vlády Pavla Béma. Zadruhé uvedla, že když bude možnost, učiní maximum, aby město uplatňovalo škodu. Žádné posouzení odpovědnosti Pavla Béma ale nikdy uděláno nebylo,“řekl Michálek.

Magistrát tvrzení pirátů o nečinnosti odmítl. „Praha má právníky a chystáme podrobnější materiál k problematice Opencard. Ten bude předložen radě na jednom z nejbližších jednání,“sdělil mluvčí města Vladimír Řepka. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.