ZBLÍZKA

MF DNES - - ROZHOVOR -

Raketu? Když dokáže někdo řídit raketu do vesmíru a je to člověk, je to jasný důkaz, že to dokáže i jiný člověk. Všechno, co někdo umí, můžete umět i vy. Záleží jen, kolik času a píle tomu věnujete.

Co opravit vodovodní kohoutek? Určitě umím. A kdybych to neuměl, tak bych se to naučil. Proto říkám, že to umím, i když jsem to třeba ještě nikdy nezkusil.

Jak to tedy vypadá u vás doma, když se něco rozbije? U nás doma se nic nerozbíjí, to je základ. Ale vrazit pružinu do odpadu nebo přivařit koleno... v klidu. To není tak náročný jako třeba dostih na velbloudovi.

To umíte? Umím.

KOLEGOVÉ SE TĚŠÍ!

Jak to vypadá, když režírujete? Máte všechno pod kontrolou, nebo je to spíš spontánní záležitost? Nejsem typ člověka, který má všechno úplně stoprocentně připravené a přichystané. Mám to pochystané tak, aby to klaplo, ale jsem připraven kdykoli kreativně zasáhnout, cokoli změnit, cokoli přidat. Jedině tak se lze ještě vyvíjet! Když je něco promyšlené do detailu a pak se něco nepodaří, vypadne jeden komponent, tak najednou nikdo neví, co se má dělat. Proto je podle mě jistý volnější, až zevlácký přístup přínosem a rozhodně není na škodu.

Nestresuje to vaše kolegy? Vůbec, naopak se na to vyloženě těší!

Když odhlédneme od všech vašich schopností a profesí, teď hrajete hlavní roli ve filmu Instalatér z Tuchlovic. Bylo to něco, k čemu jste směřoval, co jste vždycky chtěl? To, co se mi v životě děje, nejsou věci, které jsem nějak strašně chtěl. Ale když už se přede mě postavily a nebyly vyloženě proti mému přesvědčení, tak jsem je přijal a šel do toho. Hlavní role nebyl žádný můj sen, ale když přišla...

Počkejte, to se ale běžně nestává, že by se lidem nabízely hlavní role. Neříkejte, že se vám to všechno děje náhodně. Děje.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.