Rychlé čluny a skútry na Orlíku i Slapech zpomalí

Stát chce zpřísnit pravidla pro skútry a lodě. Majitelům se tvrdé návrhy nelíbí

MF DNES - - Z DOMOVA - Václav Janouš reportér MF DNES

Čluny, lodě i rychlé skútry by od příštího roku měly na největších českých nádržích Orlík a Slapy výrazně zpomalit a plout dále od břehů. Úřady chtějí rychlost snížit hlavně okolo kempů a rekreačních oblastí značkami.

Obce a spolky rekreantů žádají, aby namísto současné neomezené rychlosti jezdily v létě jen do 25 kilometrů v hodině, mimo sezonu do 50 kilometrů. Akrobatické jízdy a triky by směli lidé dělat jen ve vymezených koridorech.

Písemný návrh nové vyhlášky předloží obce a rekreanti plavebnímu úřadu a ministerstvu dopravy. „Ačkoli vzhledem k počtu nehod ročně nevidíme důvody ke změně vyhlášky, ve skutečnosti víme, že provoz na tocích a jezerech se zvyšuje, je rychlejší a musíme na to nějakým způsobem reagovat,“říká mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Loni v dubnu se po čtyřiceti letech uvolnila pravidla a na Orlíku či Slapech od té doby smějí lodě a skútry plout neomezenou rychlostí.

Po letní tragické nehodě na Orlíku, při níž po srážce skútru s pramicí zemřela devatenáctiletá dívka, začali rekreanti upozorňovat, že některé lodě jezdí vysokou rychlostí blízko břehů i mezi plavci a jde o život.

Nádrže patří plavcům, lodě jsou na jezerech až druhořadé. To je hlavní vyznění osnovy s prvními nápady, jak změnit vyhlášku ministerstva dopravy o provozu na vodních jezerech Slapy a Orlík a vrátit sem znovu klid.

Plánované změny, které prosazují lidé bydlící či rekreující se u přehrad, jsou sice tvrdé, ale majitelé lodí budou muset – ať už projdou konkrétní nápady lidí a vesnic u jezer, či nikoliv – příští rok zcela jistě zpomalit. Minimálně v hlavních turistických lokalitách, kde chce Státní plavební správa omezit rychlost značkami, vyznačit bójkami nové plavební koridory, vymezit dráhy plavcům nebo posunout plavební dráhy blíž k protějším břehům, kde nejsou kempy.

Vše se mění kvůli letní tragické srážce vodního skútru a pramice na Orlíku.

S konkrétními požadavky a návrhy přišel Spolek pro ochranu přírody a krajiny a iniciativa občanů „Vraťte nám bezpečí na Vltavu“. Požadují, aby zejména vodní atrakce a rychlé jízdy motorových sportovních lodí, skútrů, lyžařů či vodních kluzáků byly na jezerech povoleny jen v ohraničených plochách. „Ty by měli provozovat a vybudovat uživatelé. Není důvod, aby stát financoval plochy pro vodní skútry, když golfisté a další museli svá hřiště také postavit sami,“říká jednatel spolku Pavel Filka.

Podle navrhovaných změn vyhlášky, které má MF DNES k dispozici, by každý takový areál měl vlastní příjezd po silnici k vodní hladině, své zázemí a provozovaly by jej spolky, které budou zodpovědné i za čistotu vody. Na zbytku jezer by se pak snížila povolená rychlost.

V současné době mohou lodě a všechna plavidla plout 50 metrů od břehu neomezenou rychlostí. „Od jara do podzimu je nemyslitelná rychlost plavby vyšší než ve výtlaku čili asi 25 kilometrů v hodině. Motorové čluny budou moci plout ve skluzu pouze mimo letní sezonu, ale do 50 kilometrů v hodině,“píše spolek v návrhu.

Na Slapech už se rodí hranice

Ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová už kvůli požadavkům obcí, obyvatel a spolku byla na jednání u premiéra Bohuslava Sobotky a ministra dopravy Dana Ťoka. Teď její úřad připravuje statistiku, kolik nehod se na řekách a jezerech v Česku za uplynulou sezonu stalo, a vyhodnocuje současná pravidla včetně analýzy, jaké přestupky jsou na vodě nejčastější.

Výsledky předloží ministerstvu v listopadu, a ačkoliv nechce plošně omezovat všechny lodě, minimálně v rekreačních oblastech návrhy lidí vyslyší. „Právě z analýzy vyplynou konkrétní dopravní opatření,“uvedla ředitelka Němcová.

Smrtelná nehoda se v létě stala

jen jedna, běžných havárií pak za rok do dvaceti. Plavební úřad přesto ví, že změny přijít musí. Už teď proto vyznačil tři první lokality na Slapech, kde jsou nové bóje ohraničující plochy pro koupání lidí, kam nesmí žádné plavidlo vplout a v jehož okolí musí snížit rychlost.

Na statistiku rejdařů a vyhodnocení letošní plavební sezony čeká i ministerstvo dopravy, aby rozhodlo o velikosti změn v pravidlech. A naznačuje, že i ono chce posoudit vodní plochu u každého kempu či obce. „Nechceme to řešit plošným omezením plavby, ale místo od místa konkrétní úpravou,“říká mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

„Řidičáků“na loď přibývá

S návrhem zpřísnění vyhlášky mají problém majitelé lodí. Ti by akceptovali nanejvýš omezení rychlosti v některých místech na vodních plochách. Asociace lodního průmyslu už svoje vyjádření k plánům zakázat rychlou jízdu po vodě Státní plavební správě zaslala.

„Rozhodně nesouhlasíme s plošným zákazem plavby ve skluzu. Malé motorové čluny i vodní skútry jsou velmi dobře ovladatelné a odpovídají evropským normám. Vodní skútr je dokonce podstatně snáze ovladatelný než všechny motorové čluny a má brzdu,“napsal správě místopředseda asociace Jan Wolf.

V Česku vlastní „řidičský průkaz na malou loď“75,8 tisíce lidí a zájem stále roste. Jen letos do konce září vydala správa přes 2,6 tisíce těchto nových průkazů, zatímco loni za stejné období jich bylo pouze okolo devatenácti set.

75 800 vůdců lodí Malou loď či vodní skútr může v Česku řídit téměř 76 tisíc lidí a jejich počet stále roste. Foto: ČTK

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.