Policie řeší šikanu mezi prostitutkami

MF DNES - - Z DOMOVA -

O pozdvižení se na pražském turnaji v přehazované pro děti postaral tým, který se pojmenoval po smrtícím insekticidu, jímž zabíjeli nacisté své oběti v koncentračních táborech. Ředitel dětského domova i pořadatelé už se omluvili.

Na případ jako první upozornil deník Právo. Turnaj v přehazované pro děti z dětských domovů, který pořádala ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem, se konal v Beachklubu Ládví.

Název dětského týmu neunikl pozornosti Českého svazu bojovníků za svobodu ani židovské obce. „Chyba, která se stala, není věcí dětí, ostatně je obecněji známo, jak mnohdy nedokonalá a sterilní je výuka dějepisu na základních a středních školách. Chyba s názvem Cyklon B pro dětské sportovní družstvo je především věcí dospělých a jejich nevzdělanosti a nebál bych se užít i termínu hlouposti,“uvedl na stránkách svazu jeho místopředseda Emil Kulfánek.

Ředitel dětského domova v Dolních Počernicích se židovské obci okamžitě omluvil. „Oficiálně jsme tým přihlásili jako DDDP, děti starší 16 let na turnaj ale v rámci učení se samostatnosti jely samy. Jeden zletilý chlapec cestou vymyslel tento nešťastný název. Nejsem si jistý, zda věděl, co znamená. Já se to bohužel dozvěděl až po turnaji,“uvedl ředitel domova Martin Lněnička.

Dětský domov s dětmi situaci probral na rodinných skupinách s vychovatelem. Omluvu vzápětí přidal také organizátor akce, ING Bank Fond NTMd. „Při odhalení situace jsme ihned na místě reagovali diskusí o nevhodnosti zvoleného názvu se samotným týmem. Vzniklá situace nás velmi mrzí a do budoucna zajistíme, aby se nic podobného neopakovalo,“uvedla předsedkyně fondu Jindra Machačová. (bun) Třicetiletá prostitutka v Teplicích tyranizovala svou padesátiletou kolegyni. Stále jí něco vyčítala, vyhrožovala ji a bila ji. Nakonec chtěla 500 korun denně za to, že s bitím přestane. Pustila se i do jednoho muže, jehož mlátila řídítky z koloběžky. Za spáchání čtyř trestných činů ženě hrozí až 10 let vězení. Policie ženu obvinila z loupeže, vydírání, nebezpečného vyhrožování a výtržnictví. (vac)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.