Agresor napadl popeláře

MF DNES - - PRAHA - Martin Bajtler redaktor MF DNES

Dvěma pražským záchrankám se v posledních třech týdnech uvolnila kola. Zdravotnická záchranná služba má podezření, že by spolu případy mohly souviset. Poprvé se podle mluvčího záchranné služby Dominika Horna kolo uvolnilo 13. září, podruhé to bylo včera, kdy zadní kolo sanitky odlétlo do protisměru a poškodilo dvě projíždějící auta. Převážená pacientka se dostala do nemocnice o 12 minut později. „Vnitřním šetřením jsme přišli na to, že by se nemuselo jednat o ojedinělé případy a že by spolu mohly mít souvislost. Budeme podávat trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu,“uvedl mluvčí Horn. Po prvním incidentu záchranná služba přijala opatření, která blíže nespecifikovala, aby se situace neopakovala. Přesto se tak stalo. (bun)

Podle ředitele městské policie Eduarda Šustera je důležité, jak ve sporu o vyplácení mezd strážníkům bez maturity rozhodne soud. Určí totiž precedens do budoucna.

Agresivní muž fyzicky napadl pracovníky Pražských služeb a při útoku jim poškodil auto. Když na místo přijeli strážníci, zaútočil pěstmi také na ně. Jednoho z nich po střetu s agresorem odvezla záchranka do nemocnice. Přesto se hlídce strážníků povedlo muže zpacifikovat a předat policii. Podle policie byl dvacetiletý muž pod vlivem alkoholu, nadýchal více než jedno promile. Za napadení úřední osoby mu hrozí až čtyři roky vězení. (rsr)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.