Festival představí filmy z Bollywoodu i z Nepálu

MF DNES - - PRAHA -

To sice budou, ale bylo tomu tak i předtím. Měli jsme tolik součástek

V kině Světozor začne 13. října festival bollywoodského filmu. Přehlídka indické kinematografie tu potrvá do 16. října.

Největším hitem letošního, 14. ročníku bude thriller s komediálními a akčními prvky FAN se současnou největší hvězdou Bollywoodu Šáhem Rukhem Khánem, jehož filmy navštěvuje v indických kinech průměrně 20 milionů a v zámoří 7,5 milionu diváků.

Program také nabídne nejvýdělečnější indický film letošního roku Sultan nebo výpravné historické drama Bajirao Mastani. „Nálepku nejakčnější film letošního ročníku festivalu bude mít nedělní speciální Vzhledem k tomu, jak velké množství zakázek jsme realizovali, si nemyslím, že by rozpor v jedné z nich byl nějak zásadní. My to samozřejmě nepodceňujeme, ale přehodnocovat nic nebudeme. I proto, že se nám teď konečně daří takhle důležité zakázky dotahovat do konce. programové překvapení. V hlavních rolích se představí hvězdy, které naleznete v jiných filmech letošního ročníku,“uvedl Radim Špaček, umělecký ředitel festivalu.

Vedle snímků filmových studií v Bombaji, která dala jejich produkci název Bollywood, přehlídka představí i další regionální a méně komerční produkce. Tamilským zástupcem bude gangsterka Kabali, svůj snímek Suntali nabídne v Praze vystudovaný nepálský režisér Bhaskar Dhungan. Organizátoři zařadili i pásmo dokumentů. K nim patří i podsekce The Best of Kashish, výběr z bombajského queer festivalu Kashish. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.