Strážníci bez maturity

MF DNES - - PRAHA -

Jak myslíte, že soudní řízení dopadne?

Nechci nic předjímat. Ale jsem sám zvědavý, jak soud rozhodne. Dosud totiž neexistuje jednotný názor na to, jak v takové věci postupovat. Ten může přinést právě jedině soud.

V čem bude výrok soudu tak zásadní?

Ti strážníci, kteří se domáhají mzdy ve výpovědní lhůtě, tvrdí, že překážka vznikla na straně zaměstnavatele. My jsme si podmínku maturity nevymysleli. Rozhodla tak Poslanecká sněmovna. Strážníci tu zákonnou povinnost nesplnili. Alfou a omegou je prostě to, zda překážka vznikla na straně zaměstnance, nebo zaměstnavatele. To nikdo předtím nevěděl, respektive odborná stanoviska se v tom lišila. A neexistoval pro to ani výrok soudu.

Další problém teď řešíte se zakázkami na výstroj. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže udělil v září městské policii pokutu za špatně nastavená kritéria zakázek a netransparentnost.

● V roce 2009 začala platit

podle které nemohou práci strážníka vykonávat ti, kteří si do 31. prosince 2015 nedoplní ● Výjimku tvoří strážníci, kteří k 1. lednu 2009 dosáhli věku 45 let a zároveň měli v té době za sebou tři úspěšně složené zkoušky z odborné způsobilosti. V Praze se tato ● V pražské městské policii zákonnou v lednu s tím, že během výpovědní lhůty nebudou pobírat mzdu. ● Zbytek strážníků si mohl vzdělání doplnit v rámci výjimky do letošního října, protože jim chybělo jen složit zkoušku. ● podalo na městskou policii kvůli nevyplacené mzdě ve výpovědní lhůtě ● Obvodní soud pro Prahu 1 v nepravomocném platebním rozkazu rozhodl, že má městská policie

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.