Premiér v kůži Pražana: poprvé nemůže volit Haška

MF DNES - - Z DOMOVA -

Volí od svých osmnácti let a ještě včera se fotil s hejtmanem Michalem Haškem, aby pomohl jihomoravské kandidátce ČSSD. Hlas jí však letos předseda Bohuslav Sobotka dát nemůže. Přestože je členem stranické buňky ve Slavkově u Brna, kde ještě předloni byl volit.

„Už delší dobu mám trvalé bydliště v Praze-Stodůlkách, kde bydlím s rodinou. Bohužel se tam letos nevolí do kraje ani do Senátu,“zalitoval Sobotka, že letos nemůže jít k volbám.

Sobotka tak letos nemusí přemýšlet, zda podpořit Haška, který se ho před třemi lety pokusil vyšachovat z pozice předsedy ČSSD, nebo některého z jasně loajálních kandidátů – třeba svého bývalého asistenta Romana Hanáka, kandidujícího jako trojka.

Přestože bydlí v Praze, s Haškem se však na jihu Moravy Sobotka uvidí dál. MF DNES totiž prozradil, že příští rok bude do Sněmovny opět kandidovat na jižní Moravě, kde prožil většinu života. „Přestože úředně pan premiér nebydlí již ve Slavkově, těší nás, že se stále cítí jako náš rodák a hrdě se k nám hlásí,“má z toho radost starosta Slavkova u Brna Michal Boudný. „Navíc je stále členem místní organizace ČSSD, a to je více než trvalé bydliště,“směje se. (ole, luv, poe)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.