Dopravní podnik má nového ředitele

MF DNES - - PRAHA -

Novým ekonomickým ředitelem největší městské firmy, pražského dopravního podniku (DPP) se stal Peter Hlaváč. Ve funkci nahradí v červnu odvolanou ekonomickou ředitelku Magdalenu Češkovou. Hlaváč doposud působil v soukromém sektoru.

„V DPP bych rád zúročil své zkušenosti načerpané na pozicích ve společnostech, kde jsem působil dříve. Věřím, že se mi podaří nastavit systém efektivní kontroly nákladů tak, aby se optimalizovalo hospodaření ve prospěch hlavního města Prahy,“uvedl Hlaváč. Jeho dalším úkolem bude připravit finanční plán podniku pro rok 2017 a vytvořit strategický výhled hospodaření pro následující tři roky. Hlaváč působil na vedoucích funkcích hlavně v papírenském průmyslu, ve společnostech Mondi SCP Ružomberok, a. s., a SHP Harmanec, a. s., a v oblasti energetiky ve společnosti SPP Distribúcia, a. s. Absolvoval Slovenskou technickou univerzitu v Bratislavě a Institut Française du Petrol v Paříži.

Češková byla odvolána v červnu společně s Jaroslav Ďurišem, do té doby generálním ředitelem. V minulosti krátce DPP vedla jako generální ředitelka. Po odvolání Češkové byl pověřen řízením ekonomiky podniku vedoucí odboru účetnictví Marek Polický. Dopravní podnik je vlastněn Prahou a zaměstnává na deset tisíc lidí. Město DPP dotuje ročně více než 12 miliardami korun. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.