Pražané volí senátory i na desítce a jedenáctce

MF DNES - - PRAHA -

PRAHA V Praze 10 a 11 byly souboje v senátních volbách velmi těsné, proto lze další vývoj stěží předvídat. Do druhého kola v Praze 10 postoupila opoziční zastupitelka Renata Chmelová. Je nominantkou uskupení Vlasta, KDU-ČSL, piráti, LES a Desítka pro domácí. Utká se s ní lékař Jiří Holubář (TOP 09). Chmelová získala 22,8 procenta hlasů, její soupeř o rovná tři procenta méně. „Výsledky potvrzují, že mnohaletá společná práce pro občany Prahy 10 nese ovoce,“řekla Chmelová. Senát bude muset po dvou letech opustit Ivana Cabrnochová (SZ), která skončila čtvrtá.

Poslankyně a exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) se může stát senátorkou v Praze 11. Do druhého kola postupuje i místní zastupitel Ladislav Kos. Válková získala 19,2 procenta a 16,7 procenta hlasů měl Kos, který zastupuje Hnutí pro Prahu 11, KDU-ČSL, SZ, piráty a Patnáctku náš domov. „Bude to zajímavý souboj. Válková byla favoritka, ale může vzniknout snaha hlasovat proti ANO,“komentoval další vývoj sociolog Daniel Prokop.

Za největší smolařku lze považovat lékařku Miroslavu Skovajsovou (za ČSSD). Síly v Praze 11 byly vyrovnané a od postupu ji dělilo málo, jen 353 hlasů. (frk, ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.