Kam se obrátit o pomoc?

MF DNES - - PRAHA - Jakub Heller redaktor MF DNES

sám, až mu došly síly,“dodává Kačeňák. Po absolvování krizové intervence a hospitalizace však podle něj pan N. opouštěl centrum nakročen ke smíření s tragickou událostí, která jej postihla. A nebyl sám. Pomoc v RIAPS vyhledalo v loňském roce celkem 2 300 klientů.

Centrum včera společně s Pražskou linkou důvěry oslavilo 25. výročí od svého založení. Již čtvrt století tak obě organizace pomáhají lidem, kteří se ocitli v náročných životních situacích a potřebují neodkladnou pomoc. „Naše hlavní práce spočívá v tom, abychom člověka zklidnili a pomohli mu se lépe zorientovat v situaci, kterou prožívá. A tím mu pomohli ji lépe řešit,“říká Tomáš Holcner, vedoucí centra RIAPS.

Krizové poradenství vyhledávají ročně tisíce Pražanů. Jejich problémy se od revoluce nezměnily. Odborníci jim s nimi pomáhají osobně i po telefonu.

Častěji volají a přicházejí ženy

● Chelčického 39, Praha 3 telefon: 222 586 768 e-mail: riaps@csspraha.cz ● telefon: 222 580 697 e-mail: linka.duvery@csspraha.cz chat: www.chat-pomoc.cz web: www.facebook.com/prazska.linka.duvery

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.