Německá policie dopadla podezřelého Syřana

MF DNES - - ZE SVĚTA -

Německá policie v noci na včerejšek zadržela Syřana Džábira Bakra, kterého podezírá z plánování sebevražedného bombového útoku a také z napojení na Islámský stát. Muž, který žil ve městě Chemnitz nedaleko severočeských hranic, byl zatčen v Lipsku. Policisté ho hledali už od sobotního rána. Když se tehdy chystali na zásah v jeho bytě, podařilo se dvaadvacetiletému Bakrovi utéct, jelikož policie po něm nechtěla na hustě obydleném sídlišti střílet.

Na Bakra, který přišel do Německa v roce 2015 jako běženec a získal status uprchlíka, a dalšího Syřana, třiatřicetiletého Chalíla A., který je nyní ve vazbě, upozornily německé tajné služby.

V Bakrově bytě se našlo půl kila již připravené výbušné látky, další kilo chemikálií pro přípravu nálože a součástky pro výrobu trubkové bomby. Policejní specialisté v Chalílově bytě, kde byly i roznětky a další materiály, zajistili i triaceton triperoxid. „To je stejná výbušnina, jaká byla použita při atentátech v Paříži a Bruselu,“konstatoval šéf saského kriminálního úřadu Jörg Michaelis. (lan, ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.