„Depešáci“přijedou do Prahy

MF DNES - - PRAHA -

Ikonická britská kapela znovu vystoupí v Česku. Po třech letech

PRAHA Britská skupina Depeche Mode vystoupí 24. května příštího roku v Praze. Koncert ve vršovické Eden Aréně bude součástí turné na podporu studiového alba Spirit, které má vyjít na začátku roku 2017.

Pražské vystoupení Depeche Mode bude součástí turné Global Spirit Tour, jehož program kapela oznámila na speciální akci v italském Miláně. Turné odstartuje počátkem května 2017 ve Stockholmu a postupně zavítá do 32 evropských měst. Na podzim se kapela přesune na americký kontinent.

Lístky předem? Jen pro členy

Cena lístků na koncert v pražské Eden Aréně se bude pohybovat od 1 390 do 2 190 korun. Předprodej vstupenek organizátoři spustí 21. října v 10 hodin. Členové Live Nation klubu budou moci lístky zakoupit už o dva dny dříve.

Skupina Depeche Mode vznikla v roce 1980 v britském Basildonu. Postupem času se stala jednou z průkopnických kapel, které používaly nové metody samplování přírodních zvuků. Členové skupiny si také oblíbili vydávání svých písní v několika remixech, aby jejich skladby mohly být rozličně interpretovány.

V Česku se Depeche Mode představili již několikrát, naposledy v únoru 2014. (ČTK)

Foto: D. Port, MAFRA

Hvězda na drogách Součástí kapely je David Gahan. Někdejší závislost na drogách jej dovedla k pokusu o sebevraždu.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.