Co zase Jágr ukáže v NHL

MF DNES - - SPORT -

Ovečkin, McDavid, Kane, Toews) a o Jágrovi deník tvrdí: „Je symbolem všeho, co je na hokeji zábavné. Je znám tím, že trénuje hodiny po nocích. Že miluje led, trénink, hru. A klidně může hrát i po padesátce.“

A to je právě ono. Jágr je neskutečnou

duelů chybí Jágrovi, aby odehrál v NHL 1 700 zápasů.

Kurz 50:1 je na to, že na Hradě vystřídá Miloše Zemana. zlepšovat, i když stárnete. Vždy se můžete zlepšovat, protože už víte, co potřebujete.“Dál má v klubu stěžejní roli v první formaci. A tak znovu budou (nejen) Češi hltat zprávy z NHL, jak si vedl v nočních zápasech. Kam se posunul v historických tabulkách, jaké milníky zboural. A zrovna z tohoto ohledu je zřejmě před Jágrem průlomová sezona. Chybí mu 19 bodů na Marka Messiera, druhého v pořadí historické produktivity (1 887). Ztrácí 16 asistencí na pátého nejlepšího nahrávače Paula Coffeyho.

Plat: až 135 milionů korun

Jágr, jak už je jeho zvykem, znovu uzavřel kontrakt na jedinou sezonu. Jeho základní plat jsou čtyři miliony dolarů, 300tisícové bonusy však dostane za odehraný 10., 20., 30., 40. a 45. zápas v sezoně. Další „drobné“(pět tisíc dolarů) mohou přibýt, pokud by získal Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče, Art Ross Trophy pro vítěze bodování či kdyby vyhrál Stanley Cup.

Jenže nebude to Jágrova rozlučka, jak naznačuje bookmaker? Až ve čtvrtek večer – den po startu NHL – nastoupí za Floridu k prvnímu zápasu sezony proti New Jersey Devils, bude mu 44 let a 241 dnů, což z něj udělá šestého nejstaršího hráče v historii NHL. A pokud bude na ledě i 9. dubna, kdy Florida končí základní část, stane se v 45 letech a 53 dnech čtvrtým nejstarším.

To je v době, kdy se NHL výrazně omlazuje, unikát. A jen důkaz, že se Jágr umí hře přizpůsobit, že „neumírá“, jak útočník zmiňoval na začátku textu. Jágr se netají, že z NHL nechce prchat, dokud na ni bude stačit. A bude? Není nutné se bát...

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.