LUNÁRNÍ KALENDÁŘ

ANEB CO KDY DOMA DĚLAT

MF DNES - - TIPY&TRIKY -

STŘEDA, 12. ŘÍJNA Při příznivém počasí vyvětrejte dopoledne jak byt, tak sklep. Sušte zeleninu. Odpoledne zalijte domácí rostliny. V žádném případě nehnojte.

ČTVRTEK, 13. ŘÍJNA Vypusťte vodní systémy, v nichž by mohla zamrznout voda. Večer se věnujte tvůrčí činnosti. Kontrolujte kvas na pálenku. Perte s polovinou prášku.

PÁTEK, 14. ŘÍJNA Vrhněte se do úklidu kuchyně. Vykliďte linku, vytřete ji octovou vodou, vysušte a dejte do ní nový papír. Sbírejte trnky a bezinky.

SOBOTA, 15. ŘÍJNA Vysazujte ovocné stromky. Likvidujte škůdce. Při sušení ovoce pozor, ať ho nespálíte. Topte méně, při Luně v Beranu moc tepla nepotřebujete.

NEDĚLE, 16. ŘÍJNA Raději nic nepalte. Hrozí, že byste kromě zbytečností do ohně mohli přidat i něco, co by vás potom mrzelo. Uskladňujte ovoce i zeleninu.

PONDĚLÍ, 17. ŘÍJNA Zbytky rostlin dejte do kompostu. Vymýšlejte nové kombinace na konzervování ovoce a zeleniny. Pokud máte kyselou půdu, můžete vápnit.

ÚTERÝ, 18. ŘÍJNA Vymýšlejte elegantní označení na zavařeniny, které chcete rozdávat jako dárky. Vyzkoušejte nové recepty. Zkontrolujte uskladněné brambory.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.