ZBLÍZKA

MF DNES - - DNES ROZHOVOR -

s věkem zjišťuju, že tak konstantní nejsem. Ale to je dobře, protože jsem mívala velmi černobílé vidění.

To se změnilo kdy? Začalo to ustupovat až někdy po gymplu. Dřív jsem to brala tak, že ustupování z jasného oddělování černé od bílé je příznakem únavy materiálu, ale je to naopak. Nebýt tolik vyhraněný vás dělá silnějším. A ještě jsem malicherná a marnivá... Jsem klasická ženská, která má ráda kytky a která má pocit, že její chlap by měl vědět, že když řeknu, že mi nic není, že mi sakra něco je.

Zaujalo mě, že používáte výrazy jako ordinérní nebo altruismus. To taky zajímavě bourá stereotypní očekávání u modrooké, vnadné blondýny. Tak to je jen tím, že ráda čtu a při čtení získáte slovní zásobu zadarmo. Tedy, pokud nečtete úplné blbosti. Co čtete zrovna teď? Teď? (rozesměje se)

Co vás na tom pobavilo? Protože když odpovím po pravdě, bude to v protikladu s tím, co jsem vám před chvílí řekla. Jenže můj aktuální výběr knížek je asi odrazem toho, že se zrovna nenacházím v úplné psychické pohodě, a tak jsem si asi podvacáté vzala moji nejoblíbenější knihu Není římského lidu od Jarmily Loukotkové. A pak mě zaujalo, jak jsou všichni nadšení z knihy Mnich, který prodal své ferrari.

BAREV NA HLAVĚ JSEM VYZKOUŠELA ASI MILION, ALE V ZÁSADĚ TO NIC NEHODILO.

To zní jako nějaká motivační kniha. Ano. Já mám totiž problém s tím, že kdykoliv se objeví fenomén budící rozporuplné emoce, mám nutkání zjišťovat, co za tím je, chci přijít na ten klíč. Proto jsem si kdysi sehnala i první díl Padesáti odstínů šedi. Nebo jsem si poslechla celé album skupiny Ortel, abych si ujasnila, proč se proti nim tak strašně píše. Mimochodem, těch rasistických textů tam

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.