Königsmarková část peněz nedostane

MF DNES - - Z DOMOVA -

Obvodní soud pro Prahu 2 zamítl část žaloby porodní asistentky Ivany Königsmarkové, ve které požadovala pět milionů korun za nemajetkovou újmu kvůli trestnímu stíhání, její nárok je totiž promlčený. Zbytek žaloby, kde žena požaduje milion korun za údajný ušlý zisk, bude soud dále projednávat. (ČTK)

V plzeňské zoologické zahradě se po dvaačtyřiceti letech narodilo mládě lva berberského. Matkou je dvouletá Tamika, otcem samec Mates. Mládě na svět přišlo už 12. září v pravé poledne, zoo ale porod až do čtvrtka raději tajilo.

„Zpočátku probíhal odchov bez komplikací. V následujících dnech jsme zjistili, že je mládě poměrně slabé. Od sedmého dne proto s odchovem lvici pomáhají ošetřovatelky. Mládě je v pravidelných intervalech krmeno a následně vraceno matce, která se o něj jinak vzorně stará, což je velmi důležité. Takový postup není obvyklý, zvolili jsme jej proto, aby mládě bylo co nejvíce socializováno,“vysvětlil mluvčí zoologické zahrady Martin Vobruba.

Pavilon Noční svět Afriky je v současné době pro návštěvníky uzavřen, matka s mládětem potřebují maximální klid.

„Ve chvíli, kdy to bude možné, představíme mládě návštěvníkům. Zatím prosíme návštěvníky o klid, toleranci a trpělivost vzhledem k okolnostem odchovu i faktu, že matka je velmi mladá a je prvorodičkou. Jakékoli změny a vyrušení by mohly způsobit další komplikace. Teď potřebujeme, aby nám všichni drželi palce,“podotkl Vobruba. (pp)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.