Výsledek v 1. kole: 22,8 % Praha 10

MF DNES - - PRAHA -

1. Přijetí zákona vítám. Za zdravou a normální považuji situaci, když se v restauracích nekouří. Jak jsem viděla v jiných zemích, kuřákům se život nezkomplikuje tím, když si vyjdou na chvíli s cigaretkou před hospodu.

2. Při přijímání zákona se hodně „tlačilo na pilu“. Původním smyslem mělo být poctivé placení daní. EET ale není jediný nástroj, stejný účel by plnily registrační pokladny. V řadě případů nepůjde o vážný postih podnikatelů. Mnohým se ale administrativně zkomplikuje život. Co mě trápí nejvíc, je to, jak dopadnou drobní živnostníci, kteří se mnohdy sotva drží. Těm EET život zkomplikuje docela dost.

3. Četla bych a připomínkovala konkrétní znění takového zákona. Zákon o sociálním bydlení má být přijat už jen kvůli tomu, abychom v obcích a městech měli jasná kritéria. Ale přikazovat obcím nějaké procento sociálních bytů bez ohledu na to, jak se zařídily, mi moudré nepřijde. Mé téma je finančně dostupné bydlení: aby lidé, kteří poctivě pracují, nespadali do kategorie „sociální případ“.

Renata Chmelová koalice Vlasta, piráti, KDU-ČSL, LES, Desítka pro domácí zastupitelka P10

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.