Rekonstrukce pražského hlavního nádraží

13 let měla společnost Grandi Stazioni pronajaté hlavní nádraží v Praze a nepodařilo se jí ho celé rekonstruovat.

MF DNES - - EKONOMIKA -

Odbavovací hala

Kdysi hlavní ostuda hlavního nádraží, kterou dala opravit za více než miliardu společnost Grandi Stazioni. Slavnostně se otevřela v roce 2010. Původní stavba začala cestujícím sloužit v roce 1979. Z ráje bezdomovců se stala po modernizaci nákupní galerie. Součástí byla i rekonstrukce zázemí, které není běžným návštěvníkům příliš viditelná. Odbavovací hala byla podle požadavků památkářů opravena tak, aby odpovídala původní podobě.

Fantova budova

Historická budova nádraží je aktuálně největším terčem sporu. Italská strana hledala stále důvody, proč nemůže opravovat. Lešení kolem budovy je přes rok, práce se ale příliš nepohnuly. Došlo pouze k opravě historické Fantovy kavárny. Dnes je velká část prostorů nevyužitá. Část zabírá Drážní úřad, České dráhy zde mají svůj dispečink. Po odchodu Grandi Stazioni z nádraží bude muset SŽDC vypracovat vlastní projekt na rekonstrukci.

Nástupiště

Majitelem je Správa železniční dopravní cesty, ta je i investorem rozsáhlé rekonstrukce historického zastřešení nástupišť za více než půl miliardy korun. Zhotovitelem je sdružení firem Metrostav a Prominecon. Oprava má pokračovat až do poloviny příštího roku. Spojovací chodba mezi nástupišti má v budoucnu vést až na Žižkov, dosud se tam legálně projít přes nádraží nesmí.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.