Zadrželi extázi za 145 milionů dolarů, nejspíš je z Česka

MF DNES - - ZE SVĚTA -

Republikán Donald Trump obvinil svou soupeřku Hillary Clintonovou z užívání narkotik a navrhl, aby se oba před příští televizní debatou podrobili drogovému testu. Na konci televizní debaty v St. Louis se Clintonová podle Trumpa sotva pohybovala, málem prý nedošla do auta. „Sportovci musí procházet drogovým testem, měli bychom ho před příští debatou podstoupit také,“řekl Trump. Příští, poslední televizní debata čeká oba kandidáty ve středu v Las Vegas.

Donald Trump řečnil asi na tři metry přede mnou. Vlastně nás dělila jen ochranka. Je vysoký a potřeboval by zhubnout, údajně se během kampaně nestravuje nejlépe. Nepopotahoval nosem, jak to bývá slyšet v televizních debatách, za což se na něj snesla kritika, že je možná pod vlivem kokainu.

Zatím prohrává

Americký torpédoborec Mason v Rudém moři o víkendu provedl další protiopatření v reakci na útok ze strany šíitských povstalců z Jemenu. Zatímco ve čtvrtek USA vypálily rakety na radarová stanoviště šíitských povstalců, o víkendu byla situace méně jasná. Jak uvedla stanice CNN, radary na torpédoborci zaznamenaly něco, co lze považovat za raketové útoky, ale podle pozdější reakce americké armády se to nedalo včera jednoznačně potvrdit, neboť možná šlo o chybu na radaru. Írán, který je spojencem šíitských rebelů, už ve čtvrtek vyslal do Adenského zálivu dvě vojenská plavidla. (zah) Australská policie zadržela historicky čtvrtou největší zásilku chemikálie MDMA, která se používá k výrobě extáze. V souvislosti s tím policisté zatkli dva Poláky. Droga, jejíž hodnota na černém trhu je odhadována na 145 milionů dolarů a jejíž váha činila 1,2 tuny, údajně pocházela z České republiky. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.