Na obnovu Sídliště půjde 15 milionů

MF DNES - - PRAHA - Martin Bajtler redaktor MF DNES

Policisté pronásledovali v sobotu večer řidiče osobního auta. Na dálnici D5 a poté i v Praze ho stíhalo několik policejních hlídek i vrtulník. Muž nakonec zastavil až před zastavovacími pásy na pražské Kunratické spojce. Následná zkouška na drogy měla pozitivní výsledek na metamfetamin a amfetamin. Pronásledování začalo zhruba v půl desáté na 38. kilometru plzeňské dálnice. Třiatřicetiletý Němec projel kolem hlídky dálničního oddělení Svojkovice vysokou rychlostí a nereagoval na výzvu policistů k zastavení. Honička pokračovala po D5, pak šofér najel na Pražský okruh a přes něj se dostal až na Kunratickou spojku. Místy jel i rychlostí vyšší než 200 kilometrů v hodině. (eb)

Nádraží v Bubnech se bude od příštího roku měnit v památník. Aby Praha nezapomněla, že odtud za druhé světové války odjížděly vlaky na cestu, ze které nebylo návratu.

Radnice Prahy 16 investuje do obnovy domů v oblasti radotínského Sídliště 15 milionů korun. Nyní nechala radotínská radnice v domech vyměnit systém zásobování teplem a teplou vodou. První část Sídliště byla postavena v 60. letech minulého století. Podle radnice se stavělo i ze závadných komponent, jež mohou mít vliv na zdraví nájemníků bytů. V domech dělníci nyní provádějí takzvanou decentralizaci vytápění. (ČTK)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.