Dnes

MF DNES - - SPORT - Jaroslav Tomas, Michael Bereň hokejoví reportéři MF DNES

Bylo nebylo. V čistě bílém dresu s paní Poldi na hrudi se sešli tři kluci, kterým věštili velkou budoucnost. V Kladně spolu v jedné lajně poprvé okusili extraligový hokej, ale brzy se rozutekli na zkušenou do světa.

Až nyní se tihle „tři veteráni“potkali znovu. Na prsou už mají ovšem rytíře, před sebou možná poslední rok v kariéře, ale o to větší chuť užít si tenhle retropříběh.

Byl společný návrat naplánovaný, nebo šlo o náhodu? Ton:

Stojí za ním trenér Pavel Patera, který s námi před těmi dvaceti lety také hrál. Když mě kontaktoval, tak rovnou říkal, že má zájem i o kluky. To mi usnadnilo rozhodování.

Když jsem před rokem odešel z Kladna do Ústí, tak jsem si myslel, že už je to konec. Jsem spokojený, že to takhle vyšlo.

I mě to lákalo. Když mi Pavel Patera zavolal, tak jsem byl rychle rozhodnutý.

Tenkrát: Burger: Dělá si někdo srandu, že je vám dohromady 121 let? Burger:

Spíš kamarádi mimo hokej. V kabině je vtípků málo. Mám to zrovna tak. Docela jsme to tu omladili, co?

Tenkrát: Láká vás zkusit si to ještě naposledy v extralize? Burger:

Koukám jenom na tuhle sezonu, dál určitě ne. Přesně tak. Důležité bude, jak se člověk bude cítit na konci sezony a jestli o nás bude zájem.

Ton: A jak to zvládáte v první lize? Tenkrát:

Její úroveň se podceňuje, ale já ji hraju třetím rokem a můžu říct, že to není žádný med. Hlavně na začátku sezony, kdy hrajou všichni na plný pecky.

Jsem překvapený, protože za sebou máme čtrnáct zápasů a ani jeden nebyl lehký. Každý se na

Burger:

z nejlepších klubů v extralize, takže bych byl sám proti sobě, kdybych odcházel. Něco jiného by bylo, kdybych se musel obětovat pro rodinu, ale takhle jsem to měl do Prahy kousek. Věděl jsem, že Kladno bude první volbou, až mě na Spartě nebudou chtít. Ale když se to stalo, Kladno zrovna sestoupilo. Já měl z osobního hlediska jednu z nejlepších sezon a nezastírám, že jsem chtěl jít do ciziny. Narazil jsem ale na věk, tak jsem chtěl pokračovat v extralize a šel do Komety.

U vás to bylo jak, Jiří? Burger:

Můj agent byl taky několikrát v kontaktu s Kladnem, nikdy to nedopadlo. Důvody se ke mně takhle dopodrobna nedostaly.

Čím to, že jste se upnul na jeden tým a strávil v něm patnáct let? Burger:

Foto: Rytíři Kladno

Petr Ton, Jiří Burger a Petr Tenkrát se na závěr kariéry sešli v Kladně, kde kdysi začínali v bílém dresu s paní Poldi na hrudi.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.