Evropa

MF DNES - - SPORT -

Ve 24 letech jsem přišel do Vítkovic, odehrál tam dvě sezony a podepsal po nich dlouhodobější Atény Bělehrad Berlín Bratislava Brusel Budapešť J P O Z O Z 22 15 13 15 16 13 kontrakt. Pak to na sebe nějak navazovalo. Byl jsem spokojený, rodina taky, Vítkovice mi vytvářely dobré podmínky, takže nebyl důvod něco měnit.

Petře, vy jste hrál zase dlouho v cizině. Tenkrát:

Několikrát mě naťukávali, abych se vrátil. Ale smlouvy v zahraničí mi navazovaly. O návratu jsme začali s manželkou uvažovat až ve chvíli, kdy měly jít děti do školy. Jenže v Kladně tehdy nebyly ideální podmínky, nevědělo se, jestli se tu vůbec bude hrát. Přišla nabídka od Sparty a já se dostal domů teprve až za další dva roky.

Zmínil jste finanční potíže, které teď trápí Slavii. Je to v hokeji běžný jev? Ton:

Zaplať pánbůh, že už končíme. Ne, to je nadsázka. (usměje se) Je pravda, že do hokeje jde míň a míň peněz. V Kladně nám ale vedení vytvořilo dobré podmínky a výplaty chodí včas. Klub tu vždycky hospodařil tak, aby kádr odpovídal realitě. Ale to, co se teď děje ve Slavii, se týká drtivé většiny klubů v extralize i v první lize. Několikrát jsem to zažil na vlastní kůži ve Spartě.

Já musím říct, že jsem měl štěstí, protože se mi ve Vítkovicích nikdy nestalo, že by výplata nepřišla včas. Na druhou stranu vím, že jinde tyhle problémy jsou.

Burger: Nemá Kladno štěstí, že se sem vracejí klubové legendy a že klub drží svým jménem Jaromír Jágr? Ton:

Ale taky musí být o ty hráče zájem. Kdyby tady nebyl Pavel Patera, tak jsme tu nabídku nedostali.

S Jágrem jste byli v kontaktu? Ton:

Všechno řešil Pavel a jednali jsme s Jardovým tátou.

Jaké to je, když vám dělá šéfa vrstevník? Tenkrát:

Já to zažil ve Finsku i minulý rok v Ústí. Nikdy jsem s tím neměl problém. Naopak to chválím, protože tihle trenéři mají daleko lepší vztah ke starším hráčům.

Jaký je Pavel Patera trenér? Ton: Burger:

Spíš impulzivní.

Navenek působí klidně, ale dovede vybouchnout.

Všechny dokáže seřvat. I nás starší. Samozřejmě máme jiný vztah, ale zároveň zná naše povahy a ví, že s tím nemáme problém. A třeba asistent Franta Kaberle, který je ještě mladší než já, má ke mně pořád nějaké připomínky.

Ton:

Pokračování na protější straně Kodaň Kyjev Lisabon Londýn Madrid Marseille Z O OD J OD ZD 10 6 27 17 17 21 Oslo Paříž Řím Sofie Varšava Vídeň ZD PD P ZD O Z 7 17 23 11 8 13

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.