Tři veteráni z Kladna

MF DNES - - SPORT -

nás chce vytáhnout, má proti nám větší motivaci. Podívejte, i kluci ze Slavie odcházejí do extraligy. To svědčí o vysoké kvalitě první ligy.

Máte to těžší kvůli svému jménu? Ton:

Je to stejné, jako když byla výluka NHL a my se chtěli vytáhnout na Jágra a spol. Kluci v první lize mají enormní snahu se proti nám ukázat. To je na druhou stranu motivace i pro mě, abych se snažil dokázat, že na to ve svém věku pořád mám. Statistiky sice zatím nemám takové, ale věřím, že se budeme časem zlepšovat.

Vzpomínáte často na 20 let staré společné působení v Kladně? Nepřepadá vás nostalgie? Ton:

(smích) Na rozdíl od parťáků byl v cizině pouze krátce. V roce 2001 získal titul se Vsetínem, posledních sedm sezon dělal kapitána ve Vítkovicích.

Petr Tenkrát (39 let) Přes Finsko se dostal do NHL. Za Anaheim, Nashville a Boston odehrál celkem 177 zápasů, v nichž si připsal 52 bodů. V roce 2006 na mistrovství světa získal stříbro, o šest let později bral bronz. Ligové tituly má z Finska.

Petr Ton (43 let) Po návratu z Finska se stal symbolem Sparty. V roce 2007 s ní obhájil extraligové zlato. Dvakrát ovládl bodování soutěže, nejlepším střelcem byl ve třech ročnících. Předloni ho vyhlásili Hokejistou sezony.

V jakém klobouku? Burger:

Toňák zkrátka chodil elegantně oblékaný.

Pořídil jsem si tehdy dlouhý baloňák, přišel jsem do kabiny a hned jsem byl terčem vtípků: Hele, přišel Clint Eastwood.

Ton: Udržujete spolu kontakt i mimo kabinu? Chodíte na pivo? Burger: Ton:

Chodíme na večeře. Známe se dlouho. S Tenkym jsem byl v cizině, hrávali jsme spolu dva roky ve Spartě, takže jsem s ním byl v kontaktu víc, Jirka byl daleko od nás. Od léta jsme už byli s rodinami.

Uvažovali jste, že byste šli do Kladna dřív? Ton:

Když jsem se vracel z Finska, nebyl o mě zájem. Vedení řešilo moji tabulkovou hodnotu a bylo mi řečeno, že se nehodím do koncepce. Pak proběhl kontakt s Kladnem ještě několikrát, jenže já hrál v jednom

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.