TÁTA BYL NA SVŮJ HARÉM VŽDY HRDÝ, JEN NECHTĚL, ABYCHOM BYLY ZHÝČKANÉ.

MF DNES - - ONA DNES -

Ale pak se vám podařilo zhubnout...

Mrzelo mě, jak vypadám, i když bych to asi nepřiznala. Měla jsem nemocnou štítnou žlázu, dělala jsem chyby ve stravování, hlouposti, kterými jsem metabolismu rozhodně nepomáhala. Pak jsem naštěstí pochopila, že tělo mi něco říká. Všechno spolu souvisí. Co jím a co si oblékám, souvisí s tím, jak se cítím a jak se mi daří.

Jak často „oživujete“šatník?

Vždycky mě svádí počátek nové sezony, takže teď po létě se podívám po něčem novém na podzim. Podobně jako všechny ženy se nepokládám za marnotratnou, ale prostě jsou věci, které už si nemůžu vzít na sebe, i když to ještě nedávno šlo.

Proč ne?

Tak nějak to najednou už nejsem já, to či ono nekoresponduje s mým vývojem. Tak si musím jít koupit něco nového. Nedávno jsem si oblékla své oblíbené puntíkaté šaty, klobouk k tomu, už jsem musela běžet, ale nešlo to. Nastal boj. Jeden hlas ve mně říkal: Prosím tě, dobrý je to, běž, vždyť je to jedno. A ten druhý: Nene, tohle dneska ne, okamžitě se převleč, budeš z toho celý den nesvá.

A výsledek?

No, převlékla jsem se. Pak jsem to vyprávěla holkám v divadle a shodly jsme se, že to tak máme všechny.

Má to hodně společného s módními trendy?

Nemá. Je mi jedno, jaké kalhoty právě frčí. Osloví mě prostě věc ve vitríně: tohle bych mohla být já, zkusím to.

Jak naložíte s věcmi, které už nenosíte?

Třídím, rozdávám v naší žensky velmi početné rodině, něco nabízím kamarádkám. Věci, u kterých si říkám, že v nich ještě někdy budu „já“, uložím nahoru do skříně. A pak to za tři čtyři roky vytáhnu. I letošní podzimní doplnění šatníku vyřeším tak, že něco koupím a něco vytáhnu z horního patra. Pár outfitů je ale dlouho neměnných.

LEDOVÁ SPRCHA OD TÁTY Vaše maminka je elegantní dáma, máte tři starší sestry. Odkoukala jste od nich to nejlepší?

Snažila jsem se. Tedy hlavně od mamky. Moje sestry jsou každá jiná v zaměření, stylu i oblékání. Hodně dělají naše profese. Priority sestry, která je tramvajačka, jsou určitě jiné než moje, mám k mamince v tomhle ohledu logicky nejblíž. Je inspirativní, vždycky jsem vnímala, že upravená jde i se smetím. I doma je na nedělní oběd hezky učesaná a lehce nalíčená, voňavá. Odmala mě učila, že důležité je mít upravené vlasy, do školy mi vždycky udělala nějaký účes. Model „vstala z postele a šla“se u nás moc nenosí. Myslím, že fakt, že my ženy máme smysl pro krásu a chodíme nakupovat, není výraz hlouposti a povrchnosti, ale že nám to bylo dané.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.