Vse

MF DNES - - ONA DNES -

reklamaci, ale i při samotném nakupování. Zvlášť méně sebevědomé nebo spořivé typy dokážou zablokovat zkušební kabinu na prodloužený víkend. Všechna „já“, kterých má v sobě každá žena nepočítaně, se totiž začnou zuřivě dohadovat: Je to pěkné, ale nesedí ti to. Když nedýcháš, docela ti to sekne. Jak dlouho vydržíš nedýchat? Otoč se… hmm. Zezadu lyceum, zepředu muzeum. Koupit a nelitovat? Nekoupit a litovat? Za tu cenu? V největší panice tasíte telefon, vyfotíte se a momentku z kabinky pošlete kamarádce. Obratem přijde odpověď: Já nevěděla, že jsi v tom. Gratuluju!

A propos, telefon. Průzkum zaměřený na zjištění efektivity nákupních aplikací v chytrém mobilu prokázal, že na ženy tohle neplatí, protože preferují nakupování v kamenných obchodech. Za správné konstelace to může být mnohem zábavnější než pouhé klikání na internetu. Pochopitelně je při osobním nákupu snazší si osahat materiál a vyzkoušet,

INZERCE ▼ jak nám sedí barvy a střih. Zamilováváme se zkrátka více smysly. Na druhou stranu, e-shopy mají otevřeno čtyřiadvacet hodin denně. Takže i tehdy, když děti spí. Nakupovat v nich můžete se zlomenou nohou i zánětem horních cest dýchacích. Jenom to placení nám nikdo nikde neodpustí…

Nikdo nám do toho

Výhody:

nekecá.

Nevýhody:

nekecá.

Nikdo nám do toho

vyměňte úklid za nákup

Co je tedy nejlepší výbava pro dokonalý zážitek z nakupování? Stačí mít správnou kamarádku, čas a spoustu peněz. Že vám některá z těch položek chybí? Nevadí! Kdo nemá kamarádku, zkusí to sám. Kdo nemá čas, udělá si ho vyškrtnutím méně zajímavých položek (úklid se přímo nabízí). Kdo nemá spoustu peněz, zkusí to se spoustou slevových kuponů. Takže vivat nákupy! ● rámci genderové korektnosti nutno přiznat, že i v celé řadě obchodů

muž cítí podobně jako Carrie ze Sexu ve městě, když se zastavila v butiku s botami od Manolo Blahnika. V hobby marketu nejenže dokáže strávit hodiny a rozplývat se nad velikostí šroubků, ale s nadšením konverzuje i s prodavači, které v prodejně s oblečením špendlí pohledem už od vchodu a má k nim vztah zhruba stejný jako k vaší mamince.

Samostatnou kapitolou jsou nákupy v potravinách. Vztah k těmto prodejnám se mění především podle příležitosti, kvůli které se tam vydává. Jiný zájem projevuje v souvislosti s uspokojením základních lidských potřeb členů domácnosti, ze zcela odlišným elánem do nich vstupuje s cílem nakoupit na večírek s kamarády.

K mužskému nezájmu o jogurty ve slevě a množství masa v šunce psycholožka Milena Bučková poznamenává, že nákupy jídla jsou prostě doménou toho, kdo zajišťuje teplo a plynulý chod rodiny. „A to je pořád v devadesáti procentech případů žena. Což je asi dobře, protože ona ví, jaké jídlo je pro členy její rodiny to nej. Není tolik svázaná technickými pohledy na problematiku a umí se správně přizpůsobit aktuální nabídce.“Flexibilita v oblasti jogurtů je zkrátka pro ženu jasné plus.

Z toho důvodu se právě žena musí smířit s tím, že jejím směrem jsou od většiny členů domácnosti pronášeny poznámky typu: Je třeba, aby se nakoupilo něco k jídlu! To se to nemohlo koupit, když to došlo?! Kdy se koupí čerstvý mlíko a ten můj oblíbenej sýr? Domácí mazlíčci vzhledem k neschopnosti verbálního vyjadřování mlčí, slova však nahrazují vyčítavými pohledy.

Rezignujete-li a mezi regály s potravinami vpustíte chlapa bez nezbytného (a detailního) nákupního seznamu, budete nejspíš večeřet vizoura, chipsy a kefír. Nic proti tomu, ale dlouhodobě udržitelná tahle strategie není. V první vlně vám totiž sociálka odebere děti, ve druhé pak chirurg žlučník.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.