68 7.

MF DNES - - SPORT - Robert sára motoristický reportér MF DNEs

Chtěl se osamostatnit od otce. Poznat po 11 letech v mistrovství světa – z toho pěti v MotoGP – chod jiného týmu než toho rodinného. „A to se podařilo.“Přesto úprk Karla Abrahama do superbiků výsledkově nevyšel. Zklamal ho tým, a tak je teď nadšený, že se mu po roce života „ve stínu“otevřela zpět cesta do MotoGP.

Práci mu v příští sezoně dá tým Aspar, kterému šéfuje úspěšný Jorge Martínez.

A 26letý Abraham, který se teď kurýruje z těžkých horeček, pro MF DNES říká: „Věřím, že návrat do MotoGP s Asparem a s motorkou, kterou mám rád bude po těch špatných sezonách můj pravý restart.“

Jeho týmovým kolegou pak bude Španěl Álvaro Bautista.

takže bude to váš restart?

Věřím, že by se vše mělo dařit úplně jinak. A doufejme, že dobře. Jenže od mé druhé sezony u Ducati (2012) jsem neměl dobrou sezonu. Snažili jsme se to měnit, střídali motorky. I v superbicích to mělo vypadat jinak. Takže restarty už tu byly. Nechci říct, že je to má poslední šance, ale je to velká příležitost dostat se k dobrému materiálu a konečně ukázat nějaké výsledky.

Jak se váš návrat zrodil?

je počet závodních víkendů v MotoGP, ve kterých zatím Karel Abraham nastoupil.

Za pět let dojel třikrát v královské třídě sedmý, což je jeho nejlepší výsledek. se děje v našem týmu v superbicích, není dobré. Že si musím najít něco nového. Hledal jsem angažmá v superbicích, měl jsem toho i dost rozjednáno. Nicméně se znám dlouho s Ginem Borsoiem (sportovní manažer týmu Aspar). Bavili jsme se, začalo to nenásilně, vyvíjelo se to. Zjišťoval, jaké možnosti jsou u nich, já zase jaké u nás, protože mi s tím táta pomáhal manažersky. On ladil smlouvy, až vše klaplo. světa jsem byl jedenáct let, od svých patnácti. Jsem na ten paddock zvyklý a myslím, že do něj patřím. Bavil jsem se s Lavertym (současný pilot Asparu) a on zase říkal, jak moc se těší zpátky do superbiků. Shodou okolností jde do týmu Milwaukee, takže si spolu prohodíme místa. Říkal, že tohle je jeho svět. Že mu vadil ruch MotoGP.

Do konce sezony superbiků zbývá

Foto: Profimedia.cz

Návrat Roční epizoda v superbicích bude brzy minulostí a Karel Abraham se vrátí do prestižního seriálu MotoGP. V týmu Aspar bude v příští sezoně jezdit na oblíbeném stroji Ducati. Jorge Martínez, šéf týmu Aspar

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.