+

MF DNES - - Z DOMOVA - Jan Sůra redaktor MF DNES

Na české železnici začala příprava další velké transakce, která by měla pomoci vylepšit hospodaření Českých drah (ČD). Prodej pozemků pod kolejemi Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na nádražích.

I když měl být nedávno potvrzený převod nádraží z Českých drah na SŽDC posledním takovým obchodem mezi státními podniky, připravuje se už další. Na koleje se totiž v dřívějších transakcích mezi oběma státními organizacemi zapomnělo a převádět se budou zvlášť.

Plán na pozemkovou transakci už dostává reálné obrysy. Správce kolejí vybral geodety, kteří zhruba za 30 milionů korun dělají zaměřování pozemků.

K prodeji totiž může dojít až po geometrickém oddělení příslušných částí pozemků. „Vlastní transakce bude v řádu miliard, ale konečnou cenu stanoví znalec,“prohlašuje mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Ve hře je kromě prodeje varianta pronájmu pozemků. Pro České dráhy, které tíží vysoká zadluženost, může jít o další vítaný zdroj peněz na splácení dluhů. I proto jsou finanční očekávání dopravce často až nereálná.

„Proč máme šetřit milion po milionu, když tady máme možnost získat miliardu ročně? SŽDC užívá něco (pozemky pod kolejemi), za co neplatí,“citoval například zpravodaj železničních odborů Obzor člena představenstva Českých drah Františka Bureše.

Prodali „živou i mrtvou“cestu

Transakce je důsledkem špatně rozdělené železnice v roce 2002 mezi České dráhy a SŽDC. Původně měl vzniknout dopravce a správce infrastruktury, ale v majetku ČD zůstala nadále řada nemovitostí.

Správa železniční dopravní cesty vylepšovala hospodaření Českých drah už v minulosti. Největší rozruch vzbudil převod takzvané mrtvé dopravní cesty, tedy část kolejí, budov a pozemků, za něž dopravce dostal celkem 12 miliard korun.

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.