HITPARÁDA MATERIÁLŮ

Zedníci, obkladači, pokrývači, klempíři, tesaři. Ale také izolatéři, instalatéři, topenáři, elektrikáři a lidé ze stavebních firem. Ti všichni se v celkovém počtu několika stovek letos poprvé zúčastnili projektu Kvalitní stavební materiály. Výsledkem je n

MF DNES - - KOMERČNÍ PREZENTACE - Text Filip Grygera zdroj informací www.kvalitnistavebnimaterialy.cz foto Shutterstock, archiv

Vradách od jednoho řemeslníka těžko hledat objektivní hodnocení. Každý pracuje s tím, co se mu osvědčilo a co sežene za dobrou cenu. Málokdo však vyzkoušel vše na trhu. Proto vznikla anketa Kvalitní stavební materiály. Své zkušenosti zde předalo několik stovek odborníků. „Kvalitu hodnotili pouze ti, kteří s materiály denně pracují, a mohou tak ze zkušenosti rozeznat rozdíly. Získáváme nezávislé hodnocení kvality od těch, kteří materiály důkladně znají z vlastní praxe,“uvádí Zbyněk Joura, manažer projektu. Výsledky mohou pomoci laikům i profesionálům v orientaci na trhu.

Anketa navázala na projekt Střecha roku, v němž se hodnotily střešní materiály. O vybraných výsledcích jsme v DOMA DNES informovali už v červnu. Nyní přinášíme rozsáhlejší přehled, včetně obecných trendů.

Ke každému typu materiálu se přistupovalo ze dvou pohledů. Prvním je obecné hodnocení nejlepší značky, což vypovídá hlavně o znalosti značky a jejím celkovém vnímání. Vítězové získali ocenění Nejlepší.

Druhý pohled je osobní zkušenost. Experti známkovali ve stupnici 1–10 vždy značku, již nejvíc používají. Čím vyšší číslo, tím materiál vnímají lépe. Porovnávaly se tři nejpoužívanější materiály, nejlepší hodnocení označujeme červeně. Na webu www.kvalitnistavebnimaterialy.cz najdete i přehled cen Top Quality kombinujících dobré hodnocení a rozšířenost.

MOTTO V NEZÁVISLÉ ANKETĚ HODNOTILI ODBORNÍCI ZNAČKY STAVEBNÍCH MATERIÁLŮ PODLE KVALITY A SVÝCH ZKUŠENOSTÍ

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.