Exmanažer PPF Pražák koupil poskytovatele kabelové TV

MF DNES - - EKONOMIKA -

Společnost z investiční skupiny finančníka Karla Pražáka, bývalého manažera ve skupině PPF Petra Kellnera, koupila druhého největšího poskytovatele kabelové televize v Česku.

Česká společnost Kaprain Industrial Holding, která patří do Pražákovy investiční skupiny, koupila od společnosti BKS CABLE stoprocentní podíl ve společnosti Nej.cz. Cenu společnosti nezveřejnily.

Pražák byl léta Kellnerovým expertem na obchod s pohledávkami a platil za jeho prodlouženou ruku v nepříjemných záležitostech. Jeho jméno se objevilo v souvislosti s problematickými insolvencemi developera ECM, boji kolem společnosti Setuza, stojí v pozadí zadluženého stadionu Eden.

Nedávno také investoval do Maxima pojišťovny, již dosud ovládali lidé kolem obviněného podnikatele Petra Sisáka. Před dvěma lety se Pražák od PPF odstřihl a založil vlastní investiční fond – ten se zaměřuje na obchod s pohledávkami, reality a průmysl. Převzal například od PPF několik nemovitostních projektů, například projekt mrakodrapů na pražském Chodově.

Společnost Nej.cz byla založena před osmi lety s cílem sloučit nezávislé poskytovatele kabelové televize a internetového připojení. Je aktivní ve více než 50 městech ČR a poskytuje služby pro 70 tisíc domácností. (ČTK, jvl)

Newspapers in Czech

Newspapers from Czech Republic

© PressReader. All rights reserved.